Здешевлення нафти спонукає Норвегію до екстраординарних кроків

Норвегія використовуватиме нафтові накопичення для того, щоб підтримати економіку і зупинити зростання безробіття на тлі найбільш значного падіння цін на нафту з часів кризи 2008 року
Depo.Гроші
11 серпня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні Інтерфаксу, передає depo.ua.

Уряд готує проект бюджету на наступний рік з урахуванням використання коштів $875-мільярдного суверенного фонду, які повинні допомогти забезпечити робочі місця і пом'якшити кризові явища в економіці найбільшого виробника нафти і газу Західної Європи, розповіла в інтерв'ю Bloomberg прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг.

За її словами, видаткова частина бюджету в наступному році буде навіть більшою, ніж у поточному, і буде спрямована на перетворення в норвезькій економіці, боротьбу з безробіттям і вирішення питань конкурентоспроможності.

Слід зазначити, що Норвегія відмовляється називати ситуацію кризовою, хоча уповільнення економіки загрожує знищити більше робочих місць, ніж було втрачено під час фінансових потрясінь 2008 р. Країна готується до найбільшого з 2000 р. зниження інвестицій в нафтогазовому секторі, і нафтові компанії вже скоротили понад 20 тис. робочих місць. Безробіття в Норвегії досягло 11-річного максимуму в 4,3%, хоча все ще залишається істотно нижчим, ніж у більшості країн Європи.

Економіка Норвегії отримала підтримку у вигляді ослаблення крони, яка за останні 12 місяців подешевшала на 9% відносно євро, підтримавши туристичну галузь та місцевих експортерів.

Однак Норвегії потрібно більше, ніж просто слабка валюта, щоб звільнити себе від нафтової залежності, сказала Солберг. Зокрема, уряд планує податкову реформу, щоб підвищити привабливість Норвегії для інвесторів.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші"

Мітки: нафта, криза