Заяви Артеменка про долю «Зеонбуду» суперечать принципам роботи держоргану

Глава Національної ради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко своєю заявою про те, що доля цифрового провайдера «Зеонбуд» «вирішується на самій верхівці» показав, що національний регулятор порушує принципи роботи держоргану, які закріплені в українському законодавстві
Depo.Гроші
9 грудня 2014 14:36
ФОТО: depo.ua
Заяви Артеменка про долю «Зеонбуду» суперечать принципам роботи держоргану
Заяви Артеменка про долю «Зеонбуду» суперечать принципам роботи держоргану

Такої думки дотримуються експерти ринку, йдеться в публікації ГолосUA, передають Українські новини.

«Про яку законність, незалежність та прозорість може йти мова, якщо рішення приймає хтось невідомий нагорі і поза стінами Нацради?» - відзначають фахівці.

Вони підкреслюють, що законом «Про Національну раду з телебачення і радіомовлення» забороняється Нацраді делегувати свої повноваження третім особам.

Експерти задаються питанням: «У чому полягає інтерес зацікавлених «нагорі» і чи є у них законні повноваження для даного інтересу до приватної комерційної компанії, що здійснює громадську комерційну діяльність? І чи не є це кримінальним злочином - втручання в роботу державного органу?»

«Звичайно, така заява керівника Нацради нам здалася трохи дивною, адже тільки три тижні тому регулятор провів повну (хоч і незаконну) перевірку діяльності компанії і не виявив серйозних порушень, за винятком кодування сигналу частини каналів. Але це загальновідома проблема, де «Зеонбуд», швидше, постраждала сторона від непослідовних рішень Нацради. І раптом - «доля нагорі», - так прокоментували висловлювання глави національного регулятора в «Зеонбуд».

У компанії повідомили, що до порушень Нацрадою норм законодавства, положень інструкцій і нормативних актів вони вже вимушено звикли.

«Ми пишемо заперечення, публікуємо релізи, звертаємося до суду, все як у цивілізованих людей. Ми відносимо це до тимчасових проблем входження нового складу регулятора в процес, сподіваємося, що Нацрада буде працювати все більше і більше в законодавчому полі і буде утримуватися від прийняття вольових рішень», - зазначили в «Зеонбуді».