Заводи донецького олігарха фінансували терористів на мільйони гривень - CБУ

Співробітники Служби безпеки України ліквідували схему фінансування донецьких бойовиків шляхом незаконного експорту коксу з підприємств мільярдера Віктора Нусенкіса
Depo.Гроші
21 січня 2015 14:57
ФОТО: depo.ua
Заводи донецького олігарха фінансували терористів на мільйони гривень - CБУ
Заводи донецького олігарха фінансували терористів на мільйони гривень - CБУ

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-центр СБУ.

«Остання партія коксу в обсязі 1000 тонн затримана співробітниками спецслужби в одному з морських портів», - уточнили силовики.

Кокс виробляється на двох підприємствах - «Макіївкокс» і Ясинівський коксохімічний завод, які знаходяться на підконтрольній бойовикам території.

«Показово, що всі підприємства належать громадянину РФ Віктору Нусенкісу, який входить до найближчого оточення Януковича (екс-президента втікача, - ред.)», - зазначили в Службі безпеки.

Силовики стверджують, що названі коксохімічні заводи одними з перших «перереєструвалися» за правилами бойовиків.

«Для надання транспортно-експедиційних послуг та митного оформлення учасники угоди використовували маріупольську компанію, контрольовану фігурантом низки кримінальних проваджень», - додали в СБУ.

Слідство встановило, що за вказаною схемою протягом 2014 року з окупованих терористами територій експортовано коксу на суму понад 100 млн грн.

«З незаконно отриманих доходів зловмисники щоквартально перераховували 1 млн грн в так званий «банк ДНР», - підкреслили в СБУ.

Розпочато кримінальне провадження за фактом фінансування терористичних організацій.

Нагадаємо, що засновник групи «Донецьксталь» Віктор Нусенкіс, за даними журналу «Фокус», в 2013 році входив до десятки найбагатших людей України зі статками у 1,5 млрд дол. У 2007 році Нусенкіс спільно з членом Партії регіонів Володимиром Бойком заснував Ясинівську коксохімічну компанію для управління Ясинівським коксохімічним заводом.