Завод Фірташа виплатить "Газу України" 103 мільйони гривень

Суд зобов'язав завод Дмитра Фірташа виплатити "Газу України" 103 мільйони

Про це повідомляє "Українська правда", передає depo.ua.

АТ "Азот" програв апеляцію на рішення господарського суду Черкаської області від 31 березня цього року про стягнення з нього на адресу дочірнього підприємства "Газ України" НАК "Нафтогаз України" 92,736 млн гривень інфляційних та 10,057 млн гривень 3% річних за договором поставки газу.

"Своєю постановою від 2 червня 2015 року Київський апеляційний господарський суд зобов'язав стягнути з комерційної структури на користь національної компанії майже 103 млн гривень", - зазначено в повідомленні суду.

Згідно з матеріалами справи, договір поставки газу був укладений наприкінці січня 2011 року на суму 1,076 млрд гривень (по 2327,64 гривень за тисячу кубометрів), а "Азот" платив по ньому несвоєчасно.

В результаті зазначені інфляційні та 3% річних за договором були нараховані за період з березня 2014 року по лютий 2015 року.

Group DF, що об'єднує активи Дмитра Фірташа, наприкінці травня заявила про зупинку роботи черкаського "Азоту" і "Рівнеазоту", назвавши причиною тиск на бізнес з боку депутатів фракції "Народний фронт" та їх представників у владі.
У групі нагадали, що в травні 2014 року з міркувань безпеки були зупинені два її підприємства в зоні проведення АТО - "Концерн "Стирол" і "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", після чого черкаський "Азот" і "Рівнеазот" завантажувалися по максимуму.

У свою чергу прем'єр Арсеній Яценюк на початку червня звинуватив Фірташа у свідомій зупинці "Рівнеазоту" і черкаського "Азоту" через небажання заплатити 6 млрд гривень боргу за газ НАК "Нафтогаз України" і виступив із погрозою націоналізувати ці великі хімічні підприємства.

У відповідь Group DF стверджувала, що борги черкаського "Азоту" і "Рівнеазоту", згадані Яценюком, накопичені в 2010-2011 роках, тобто ще до їх входження в Group DF.