Заступник гендиректора Roshen розповів про бізнес в Німеччині

Компанія заступника генерального директора з розвитку кондитерської корпорації Roshen Сергія Зайцева у 2011 році здійснила купівлю активу німецької компанії Food Retail and Production - сучасної фабрики з виробництва пшеничного крохмалю в Європі
Depo.Гроші
18 травня 2016 22:39
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає depo.ua.

"У 2011 році моя компанія купила на аукціоні актив за 30 млн євро. В цей актив попередні власники інвестували понад 60 млн євро. Я думав доінвестувати в основні засоби ще 5-6 млн євро і, надавши компанії обігові кошти ще на 6 млн євро, вийти на проектну потужність і перепродати за вищою ціною як працюючий бізнес протягом року", - сказав він.

Зайцев уточнив, що спочатку співінвестором в цій угоді мала бути компанія "Інтрекорн", яка належить Петру Порошенку.

"Він навіть їздив до Німеччини, дивився на завод, але в останній момент відмовився, бо вирішив, що проект ризикований, і запропонував викупити у мене цей актив у разі успішного turn-around за ринковим мультиплікатором. Ми навіть оформили з ним п'ятирічний опціон", - сказав заступник гендиректора Roshen.

Він зазначив, що початкові розрахунки щодо купленого активу не виправдалися.

"Окрім непередбачених операційних питань, ринок пішов проти мене: ціна на пшеницю різко пішла вгору, а крохмаль залишився на колишніх рівнях. Ставка на наявний менеджмент провалилася, довелося підписати договір на управління з Інтерстарч Україна", - розповів заступник гендиректора Roshen.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.