Заради вугілля з "ДНР" Україна скоротить власний видобуток, - ЗМІ

Україна скоротить споживання вугілля газової групи на користь антрациту, що видобувається на неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей
Depo.Гроші
5 вересня 2016 17:45
ФОТО: depo.ua

31 серпня на засіданні Ради оптового ринку електроенергії (ОРЕ) були прийняті спеціальні умови роботи для Слов'янської ТЕС, які приведуть до зниження споживання вугілля газової групи і обмежать роботу АЕС, передає depo.ua з посиланням на "Обозреватель".

"Слов'янська ТЕС працює виключно на антрацитному вугіллі, яке поставляється з неконтрольованих територій. Більшістю голосів членів Ради ОРЕ було схвалено рішення збільшити у два рази обов'язковий обсяг вироблення електроенергії виключно тільки на Слов'янській ТЕС", - пише видання.

Таким чином, компанія "Донбасенерго", яка управляє Слов'янською ТЕС, збільшить постачання електроенергії на 2,3 млрд кВтг на рік, що принесе їй додатково 3 млрд грн.

"Донбасенерго" управляє двома тепловими електростанціями (ТЕС), робота яких тісно пов'язана з "ЛНР" і "ДНР". Слов'янська ТЕС працює виключно на антрацитному вугіллі, яке поставляється з неконтрольованих територій. А Старобешівська ТЕС в принципі працює на непідконтрольній території Донецької області. Оскільки основну статтю витрат в роботі ТЕС становить покупка вугілля, то тепер Слов'янська ТЕС буде купувати майже на 1 млн тонн антрациту більше. У переважній більшості це вугілля видобувається на колишніх державних шахтах, що залишилися на неконтрольованих територіях Луганської та Донецької областей. З початку АТО всі ці державні шахти були захоплені бойовиками "ЛНР" і "ДНР", - підкреслює видання.

"Обозреватель" зазначає, що преференції для електростанції, які споживають антрацитове вугілля, обернуться зниженням попиту на продукцію вугільних підприємств Західної України.

"При збільшенні в обов'язковому порядку обсягу електроенергії, що виробляється на вугіллі антрацитовой групи, зростає залежність України від паливного ресурсу, який знаходиться на неконтрольованій території. Парадоксально, що це відбувається на тлі зусиль нового міністра енергетики Насалика перевести українські ТЕС на газову групу вугілля, що виробляється державними шахтами на контрольованій території.

Говорячи про газову групу вугілля, з ростом споживання антрациту на ТЕС "Донбасенерго", споживання вугілля газової групи на інших ТЕС буде знижуватися, так як буде падати їх вироблення. А це вже атака на вугільний сектор України, що боляче вдарить, в тому числі по шахтам Львівсько-Волинського басейну", - йдеться в статті.

Ще одним наслідком рішення Ради оптового ринку електроенергії стане зниження виробництва електроенергії на АЕС.

"Рішення про збільшення виробітки Слов'янської ТЕС обмежить роботу атомних електростанцій. Тому дешевої електроенергії в Україні буде вироблятися менше", - підкреслює "Обозреватель".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші