Запаси вугілля в Україні закінчаться ще до холодів

В умовах бойових дій на сході України більшість розташованих там шахт не працюють. Вугілля українським ТЕС вистачить до середини листопада
Depo.Гроші
2 вересня 2014 17:12
ФОТО: depo.ua
Запаси вугілля в Україні закінчаться ще до холодів
Запаси вугілля в Україні закінчаться ще до холодів

Про це повідомив журналістів голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, пише ДеПо з посиланням на «УНІАН».

«Вугілля вистачить приблизно до середини листопада... Зараз на складах ТЕС знаходиться близько 1,7 млн тонн вугілля. Це було б не критично, якби шахти працювали в нормальному режимі», - сказав Волинець.

За його словами, на Донбасі 50 шахт не видобувають вугілля, а тільки відкачують воду, при цьому 18 шахт вже затоплені. В той же час на сході України функціонують лише 35 шахт. При цьому Волинець повідомив, що зараз в Україні гострий дефіцит вугілля марок «П» - пісний та «А» - антрацит, які використовуються на ТЕС. Проте їх добувають вугільні підприємства, що знаходяться на території, контрольованій російськими військовими і бойовиками. В той же час падіння видобутку вугілля газової групи, яке гірше зберігається і менше підходить для ТЕС, не спостерігається. Як розповів голова профспілки, таке вугілля видобувається на шахтах Львівської, Волинської, Дніпропетровської, а також частини Донецької і Луганської областей.

«Це вугілля не може довго знаходитися на складах, оскільки воно починає тліти і при високих температурах перетворюється на золу», - сказав Волинець.

Він повідомив, що в поточних умовах до кінця опалювального сезону 2015 року Україні треба буде імпортувати більше 10 млн тонн вугілля. При цьому Волинець зазначив, що імпортувати в країну треба вугілля, яке в дефіциті.

«Ми бачимо, які регіони захоплені, по яких марках вугілля у нас є проблема... Є інститути і фахівці, які порахують, скільки нам за балансом треба вугілля, яких марок і за якою ціною», - підкреслив голова Незалежної профспілки гірників.

Як повідомлялося, забезпечити ТЕС вугіллям власної здобичі сьогодні практично неможливо через бойові дії на сході країни, де розташована велика частина діючих шахт.

За інформацією Міненерговугілля, вже сьогодні на українських ТЕС спостерігається гострий дефіцит вугілля марки «А» - палива, яке використовується на половині станцій країни. У зв'язку з цим Україна уперше за тривалий період планує розпочати імпорт енергетичного вугілля для ТЕС з Австралії, США і Нової Зеландії.

28 серпня в Міненерговугілля повідомили, що американські компанії готові поставляти енергетичне вугілля в Україну для забезпечення потреб ТЕС.

За оцінками експертів, витрати України на імпорт енергетичного вугілля для теплоелектростанцій (ТЕС) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) до кінця поточного року можуть скласти 450-700 млн дол. у разі відсутності його постачань з Донбасу. При цьому середня ціна імпортованого вугілля в Україну складе 85-95 дол. за тонну.