Закон про держслужбу відкриє Україні шлях до 800 мільйонів євро, - Шимків

Прийняття Україною Закону "Про державну службу", який відповідатиме європейським стандартам, відкриє шлях до отримання майже 800 млн євро фінансової допомогу з боку ЄС
Depo.Гроші
23 вересня 2015 19:12
ФОТО: depo.ua

Про це заявив під час брифінгу заступник глави Адміністрації Президента, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"22 травня підписано меморандум про взаєморозуміння між Україною та ЄС щодо отримання Україною макрофінансової допомоги у сумі до 1,8 млрд євро. І однією з умов другого траншу (600 млн євро, - ред.) є прийняття закону про держслужбу для деполітизації і підвищення рівня професійної державної служби шляхом чіткого розмежування між політичною і адміністративними функціями і сприяння ефективному управлінню людськими ресурсами", - заявив Шимків.

Крім того, за його словами, з прийняттям Закону "Про державну службу" пов'язано ще майже 200 млн євро фінансової допомоги з боку Євросоюзу. "Також є угода про фінансування контракту з розбудови держави. Там також передбачається другий транш - 105 млн євро. Крім того, переговори з європейцями у травні були проведені для того, щоб отримати додаткове фінансування на реформу державної служби - 90 млн євро. І обговорення йшлось про те, що це може бути запроваджено протягом декількох років. Таким чином, якщо ми підсумуємо, це - майже 800 млн євро. І це сплата безпосередньо у державний бюджет України", - зазначив Шимків.

Заступник глави АПУ наголосив, що європейська сторона позитивно оцінює прийнятий за основу у квітні законопроект №2490 про державну службу, маючи зауваження лише до Стратегії реформування державного управління. Водночас, внесені законодавцями близько 1200 правок до законопроекту та їх повільне опрацювання гальмують прийняття цього закону, розробка якого розпочалася за участю міжнародних експертів ще у липні-серпні 2014 року.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.