Західні кошти йдуть на допомогу українським корупціонерам, – Washington Post

Західні гроші, ймовірно, допомогли українським елітам не працювати над реформуванням своєї країни й надалі розкрадати її
Depo.Гроші
8 травня 2016 15:26
ФОТО: depo.ua

Так вважають оглядачі американського видання Washington Post Ніл Абрамс і професор політології Каліфорнійського університету Стівен Фіш, повідомляє depo.ua.

Вони сумніваються, що фінансова допомога західних інститутів, зокрема МВФ, допомагає Україні виходити з кризи.

"Останні 25 років західні донори направляють мільярди доларів у посткомуністичну Україну з двома основними цілями: допомогти країні побудувати самопідтримуючу, конкурентоспроможну ринкову економіку, а також закласти правову і нормативну основу для формування правової держави", - зазначають автори.

Водночас вони вказуть, що навіть зараз в Україні процвітає корупція в державних структурах високого рівня.

Абрамс і Фіш нагадують про політичну кризу, яка закінчилася не так давно призначенням нового уряду. Проблеми почалися з відставки міністра фінансів Айвараса Абромавичуса, яка виявила, що "скромні успіхи економічних реформ були змиті безкарністю на "верхівці" і відсутністю прогресу в реформуванні суспільних служб".

"Ці події піднімають питання: чи дійсно західна допомога підтримує реформи в Україні? Або вона допомагає тільки закоренілим елітам продовжувати красти і не будувати ефективну державу?" - йдеться у статті.

Зазначається, що нині більшість виплат на підтримку України заморожені, а донори чекають, коли її уряд представить програму економічних реформ. Але МВФ уже подав сигнал, що збирається відновити співпрацю з українським урядом. Якщо це станеться, виплати продовжать і інші донори, такі як США і ЄС.

"Це шаблон, який існує вже давно. Західні уряди і позичальники час від часу заморожують допомогу для України, коли ознаки корупції і свавілля стане неможливо ігнорувати. Але потім потік грошей відновлюється, щойно уряд дає зрозуміти, що змінив свою поведінку", - наголошують оглядачі.

Одним із варіантів щодо країни вони вважають відмову від допомоги Україні до тих пір, поки від влади не буде усунено чиновників, які були у минулих корупційних урядах.

Нагадаємо, що викривальну статтю про українську корупцію опублікувала в квітні і New-York Times.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші