За розхитування гривні повинен відповісти не тільки НБУ, але й Кабмін, - Тігіпко

Падіння курсу гривні сталося через неадекватні дії Національного банку та уряду, і не варто списувати все на війну
Depo.Гроші
29 вересня 2014 10:01
ФОТО: depo.ua
За розхитування гривні повинен відповісти не тільки НБУ, але й Кабмін, - Тігіпко
За розхитування гривні повинен відповісти не тільки НБУ, але й Кабмін, - Тігіпко

Про це заявив народний депутат, лідер партії «Сильна Україна» Сергій Тігіпко в ефірі програми «Факти тижня з Оксаною Соколовою» на каналі ICTV в неділю, пише rbc.ua.

«З початку року Національний банк і Кабінет Міністрів допустили дуже багато помилок. Перше - неконтрольоване рефінансування: надрукували багато грошей, багато грошей дали комерційним банкам, і ніхто не контролював, щоб кошти не вийшли на ринок споживання і валютний ринок. Друге: НБУ сподівався тільки на ринкові методи регулювання, а в такій ситуації, коли війна, потрібно було включати адміністративні. Зараз пізно. І третє: у такій ситуації Національний банк має бути публічним, пояснювати, що відбувається, які заходи вживаються і як розвиватиметься ситуація. Зараз цього явно не вистачає», - пояснив свою позицію Тігіпко.

Утім, на думку політика, звинувачувати тільки НБУ в тому, що відбувається з курсом, неправильно. Він підкреслив, що велика провина в цьому й уряду, який нічого не зробив, щоб інвестиційний клімат у країні був привабливим, а корупція не заважала працювати бізнесу. Як наслідок, інвестори йдуть і забирають валюту з України.

Крім того, на думку політика, уряд повинен зробити все для підтримки експортерів, які приносять валюту в країну.

«Я був нещодавно на Запорізькому феросплавному заводі, 90% продукції якого йде на експорт. Це чиста валюта. Але в Запоріжжі не вистачає електроенергії, щоб завантажити його на 100%, працюють тільки на 75% потужності. Якщо експортери не матимуть можливості виготовляти товари і продавати їх, у нас будуть дуже серйозні проблеми», - підкреслив Тігіпко.

Він також додав, що крім загальних реформ, уряд повинен індивідуально працювати з кожним підприємством. На уточнююче запитання ведучої, чи вистачає в уряду часу займатися економікою, адже в країні війна, політик відповів: «Я не бачив, щоб міністр фінансів воював, міністр економіки, міністр транспорту... «Воює» міністр оборони. Інші повинні робити ті реформи, які впливатимуть на людей, готових інвестувати. У світі дуже багато ризикового капіталу. Такі інвестори приходитимуть у таку країну, як наша, бо ціни падають на все».

Нагадаємо, у Мінфіні вважають, що 13-13,5 грн/$1 - це реальний курс, на якому «можна абсолютно спокійно тримати ситуацію».