За кілька років українські банки розучаться кредитувати економіку, – Денисенко

Банки України не зацікавлені у кредитуванні, тому скоро взагалі розучаться займатися своїми прямими функціями

Про це заявив народний депутат Вадим Денисенко під час дискусійної панелі журналу "Власть денег", передає Depo.ua.

Під час дискусії він порівняв заяви керівника польського Центробанку і заяву Нацбанку України.

"Керівник Польського Центробанку говорив про те, що для розвитку польської економіки їм потрібно в цьому і наступному роках залучити щонайменше по мільйону українців і білорусів, щоб вони зробили свій внесок у розвиток польської економіки. В нашому НБУ кажуть, що головне завдання – таргетування інфляції до 5%, висушування гривні і сама мета – тримати інфляцію на низькому рівні", – наголосив Денисенко.

На думку депутата, ключова проблема НБУ полягає в тому, що він "замість розвитку економіки говорить про вигадану міфічну цифру в 5% інфляції, яка була придумана МВФ".

"Цю мету ніяк досягти неможливо. В цьому немає жодного сенсу. Що таке 1% інфляції? Це може привести до 0,5% ВВП країни. Замість того, щоб інфляцією користуватися як інструментом розвитку економіки, НБУ каже, що це абсолютне зло" , – пояснив він.

Окрім цього Денисенко нагадав, що третина у структурі активів банку України – це облігації державної позики.

"По суті, банки не те, щоби не зацікавлені в кредитуванні. Мине ще рік-два, і банки розучаться займатися своїми прямими функціями – кредитування населення і економіки. А ще відбувається повна декласифікація банківської системи та її показників", – підсумував депутат.

Нагадаємо, Денисенко вважає також, що Україна втратила понад третину ВВП через непродуману політику НБУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна