За рік грошові перекази «заробітчан» в Україну зросли на $1,5 млрд

Українські трудові мігранти 2013 року переказали на батьківщину 9 млрд доларів

За рік грошові перекази «заробітчан» в У…

Про це йдеться в доповіді фахівців Світового банку, повідомляє ДеПо з посиланням на Радіо ООН.

Фахівці СБ також прогнозують, що конфлікт в Україні і санкції щодо російської економіки можуть вплинути на обсяги грошових переказів у країнах Європи та Центральної Азії.

Тим часом, за даними СБ, 2014 року кількість грошових переказів трудових мігрантів в країни, що розвиваються, збільшиться на 5%.

«Минулого року обсяг грошових переказів у країни, що розвиваються, склав 413 млрд доларів. За нашими прогнозами, нинішнього року ця цифра досягне позначки в 435 млрд доларів. Мушу нагадати, що це тільки офіційно задокументовані дані. Сюди не входять обсяги грошових переказів за допомогою неофіційних каналів», - сказав старший економіст Світового банку Діліп Ратха.

П'ятірку лідерів із надходження грошових переказів мігрантів (у відсотках від ВВП) очолив Таджикистан (42%), на другому місці - Киргизстан (32%), на четвертому - Молдова (25%).

У грошовому вираженні лідером по переказах є Індія з показником у 71 млрд доларів, друге місце займає Китай (64 млрд доларів), а Україна займає десяте місце (9 млрд доларів).

В абсолютних цифрах обсяг грошових переказів мігрантів по всьому світу, включаючи перекази в країни з високим рівнем доходів, складе цього року 582 млрд доларів, а в 2015 році - 608 млрд доларів, прогнозує СБ.

Перекази трудових мігрантів є однією з головних статей наповнення бюджету: у 2011 році мігранти переказали в Україну $7 млрд, а в 2012-му - $7,5 млрд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme