За газ і світло окупований Донбас заборгував Україні 11 млрд гривень

Борг неконтрольованих українською владою територій Донбасу за газ складає близько 7,5 млрд гривень, за електроенергію - 3,5 млрд гривень
Depo.Гроші
20 лютого 2015 11:59
ФОТО: depo.ua
За газ і світло окупований Донбас заборгував Україні 11 млрд гривень
За газ і світло окупований Донбас заборгував Україні 11 млрд гривень

Про це повідомив глава Міненерговугілля України Володимир Демчишин в інтерв'ю журналу «Фокус», передає depo.ua.

«Крим розраховується вчасно, у Донбасу величезний борг», - сказав міністр.

Він зазначив, що кожного місяця сума боргу за електроенергію зростає на 700-800 млн гривень, у зв'язку з чим НКРЕКУ 2 лютого прийняла постанову №158, обмеживши виплати генерації в зоні АТО, яку не контролюють органи державної влади.

«Там всі станції працюють на виділений регіон, перетікання з контрольованої території немає. У підсумку вони виробляють енергію, споживачі за неї не платять, а ДП «Енергоринок» компенсує», - пояснив ситуацію Демчишин.

Міністр повідомив, що днями «Енергоринок» на підставі рішень адмінсудів відправив 170 млн гривень «Донбасенерго» і 330 млн гривень іншим станціям, однак ці кошти були заморожені органами фінмоніторингу, а на рішення судів подано апеляцію, повідомляє «Економічна правда» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Водночас, як повідомляв depo.ua, українців вже з березня 2015 року чекає підвищення тарифів на електроенергію на 40%, а з квітня істотно зростуть тарифи на газ.

Нагадаємо, наприкінці січня поточного року Міжнародний валютний фонд вимагає від українського уряду підвищити в сім разів тарифи на газ для населення.