Гонтарева: За два місяці українці забрали з банків 18 млрд гривень

Українці з початку 2015 року забрали з банківських депозитів майже 18 млрд гривень
Depo.Гроші
6 березня 2015 12:06
ФОТО: depo.ua
Гонтарева: За два місяці українці забрали з банків 18 млрд гривень
Гонтарева: За два місяці українці забрали з банків 18 млрд гривень

Про це сьогодні, 6 березня, заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарева під час виступу у Верховній Раді, передає depo.ua.

«За минулий рік громадяни забрали з банків 126 млрд грн. З початку поточного року ця сума збільшилася ще на 18 млрд грн. Незважаючи на те, що значна частина цих відтоків є результатом паніки, Національний банк зобов'язаний підтримувати банки, надаючи їм кредити рефінансування, щоб забезпечити своєчасне проведення розрахунків та повернення вкладів населенню», - заявила вона.

Крім того, в 2014-2015 роках Україна втратила майже 200 млрд гривень на неплатоспроможних банках.

За словами голови НБУ, в 2014-2015 роках Фонду гарантування передали для виведення з ринку 44 банки, з них 11 в 2015 році. По суті, банківська система втратила майже 200 млрд грн, а це майже 9% ВВП. З цієї суми тільки 50 млрд грн має відшкодувати держава через Фонд гарантування вкладів фізосіб. А це майже 10% доходу бюджету країни. Станом на 25 лютого вкладникам неплатоспроможних банків вже виплатили 18,5 млрд грн.

В той же час, заборгованість банків України за кредитами рефінансування на даний момент складає 110,9 млрд гривень.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати від «Радикальної партії» фактично зірвали виступ глави Національного банку в парламенті.

Пізніше Гонтарева спростувала чутки про свою відставку. «Щойно повернулася з Верховної Ради України. Натхненна. Дякую за підтримку тим парламентарям, які дійсно заслуговують, щоб їх так називали. Чутки про мою відставку - безпідставні», - заявила вона.

Фото: facebook.com