За борги за комуналку українців хочуть позбавляти житла

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України хочуть відбирати нерухомість за несплачені борги за комунальні послуги
За борги за комуналку українців хочуть позбавляти житла
За борги за комуналку українців хочуть позбавляти житла

Про це заявила начальник управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Хоцянівська, повідомляє depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

«На сьогодні є закон про виконавче провадження і досить широкий спектр впливу на неплатників. Ним передбачено: стягнення, у першу чергу, грошових коштів боржника на рухоме майно і більше того, статтею 63 цього закону передбачено стягнення вашої квартири, вашого будинку та у першу чергу на земельну ділянку», - заявила вона.

Треба буде, зазначила Хоцянівська, перейти до жорсткіших заходів для того, щоб цю ситуацію змінити й все ж таки змусити неплатників проводити розрахунки.

За останніми даними Мінрегіону, в Україні заборгованість з оплати спожитих комунальних послуг становить 13 млрд грн.

Як повідомляв depo.ua, мешканці столиці, які мають понад 10 тисяч гривень боргу за житлово-комунальні послуги, ризикують залишитися без квартири.

Також голова Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що тільки відчуження наданого як забезпечення валютних кредитів майна дозволить існувати банківській системі України. «Якщо не можеш платити - віддай банку цю квартиру. Це так. Як існувати банківській системі?» - сказала вона.

Нагадаємо, 4 вересня 2014 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект «Про житлово-комунальні послуги» №4563а-1 від 3.09.2014 року, в якому передбачено введення пені на прострочені платежі в розмірі 0,1% від загальної суми боргу. При тривалій заборгованості штраф зросте до 3%.