За борги за комуналку українців хочуть позбавляти житла

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України хочуть відбирати нерухомість за несплачені борги за комунальні послуги
Depo.Гроші
18 березня 2015 15:43
ФОТО: depo.ua
За борги за комуналку українців хочуть позбавляти житла
За борги за комуналку українців хочуть позбавляти житла

Про це заявила начальник управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Хоцянівська, повідомляє depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

«На сьогодні є закон про виконавче провадження і досить широкий спектр впливу на неплатників. Ним передбачено: стягнення, у першу чергу, грошових коштів боржника на рухоме майно і більше того, статтею 63 цього закону передбачено стягнення вашої квартири, вашого будинку та у першу чергу на земельну ділянку», - заявила вона.

Треба буде, зазначила Хоцянівська, перейти до жорсткіших заходів для того, щоб цю ситуацію змінити й все ж таки змусити неплатників проводити розрахунки.

За останніми даними Мінрегіону, в Україні заборгованість з оплати спожитих комунальних послуг становить 13 млрд грн.

Як повідомляв depo.ua, мешканці столиці, які мають понад 10 тисяч гривень боргу за житлово-комунальні послуги, ризикують залишитися без квартири.

Також голова Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що тільки відчуження наданого як забезпечення валютних кредитів майна дозволить існувати банківській системі України. «Якщо не можеш платити - віддай банку цю квартиру. Це так. Як існувати банківській системі?» - сказала вона.

Нагадаємо, 4 вересня 2014 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект «Про житлово-комунальні послуги» №4563а-1 від 3.09.2014 року, в якому передбачено введення пені на прострочені платежі в розмірі 0,1% від загальної суми боргу. При тривалій заборгованості штраф зросте до 3%.