За борги по «комуналці» знову почнуть штрафувати

Парламентарям пропонують ухвалити новий закон про ЖКГ, який передбачає штрафи за прострочення платежів у розмірі 0,1 -3% від загальної суми боргу
Depo.Гроші
4 вересня 2014 15:46
ФОТО: depo.ua
За борги по «комуналці» знову почнуть штрафувати
За борги по «комуналці» знову почнуть штрафувати

Про це повідомляє ДеПо.

У Верховній Раде зареєстрований законопроект «Про житлово-комунальні послуги» №4563а-1 від 3.09.2014 року, в якому передбачено введення пені на прострочені платежі у розмірі 0,1% від загальної суми боргу. При тривалій заборгованості штраф зросте до 3%.

Якщо закон буде ухвалений, нові правила почнуть діяти з 1 січня 2015 року, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Начальник управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Хоцяновська зазначає, що стягнення пені існувало і в старій редакції закону про ЖКГ, проте не були прописані механізми її нарахування.

Пеня нараховуватиметься за кожен місяць окремо і може досягати максимум 3%.

«Для прикладу: при виникненні у споживача заборгованості у розмірі 100 грн. на місяць йому буде нарахована пеня у розмірі 3 грн.», - повідомила Хоцяновська.

Тому, на її думку, введення пені є більше мірою психологічною, ніж матеріальною мірою у вирішенні проблеми заборгованості населення за жилкомпослуги.

За даними держслужби статистики, заборгованість населення України по оплаті житлово-комунальних послуг в липні 2014 року склала більше 11 млрд гривень. З початку року українці сплатили за житлово-комунальні послуги 22,4 млрд гривень, що склало 103,5% нарахованих за цей період сум.

З 1 липня в Україні підвищилися тарифи на водопостачання і водовідведення. В середньому послуги водоканалів подорожчали на 84%, за каналізацію - на 105%.

З 1 червня набули чинності нові тарифи на електроенергію для населення. Згідно з постановою уряду №149, вони піднялися в основному на 30%.

З 1 травня тарифи на газ для населення зросли на 40%.