З початку року українські банки напрацювали збитків майже на 81 млрд грн

Збитки українських банків за перші три місяці цього року сягнули 80,9 млрд гривень

Із них 16,2 млрд грн припадає на діючі банки, а решта - на неплатоспроможні, у яких діють введені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб тимчасові адміністрації, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку.

"Передусім йдеться про ПАТ "КБ "Надра", ПАТ "Дельта Банк" та ПАТ "Імексбанк", чий сукупний збиток становив майже 60 млрд грн", - уточняють в НБУ.

Від'ємний фінансовий результат банків сформувався насамперед за рахунок суттєвих обсягів відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій, зокрема за кредитами позичальників, платоспроможність яких погіршилася.

"За перший квартал цього року відрахування в резерви у 7,2 разу перевищили їхні обсяги за відповідний період минулого року. Основний обсяг резервів було сформовано в лютому. У березні на фоні стабілізації на валютному ринку темпи нарощення відрахувань у резерви уповільнилися", - пояснили в Нацбанку.

"Ми розпочинаємо діагностичне обстеження 20 найбільших за обсягами активів банків, результатом якого стане рішення щодо необхідної докапіталізації та зниження ризиків операцій з пов'язаними особами. Це збалансує роботу банків і буде сприяти відновленню їхньої рентабельності", - зазначив перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Мітки НБУ Банки