З початку року українські банки напрацювали збитків майже на 81 млрд грн

Збитки українських банків за перші три місяці цього року сягнули 80,9 млрд гривень
Depo.Гроші
23 квітня 2015 15:49
ФОТО: depo.ua

Із них 16,2 млрд грн припадає на діючі банки, а решта - на неплатоспроможні, у яких діють введені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб тимчасові адміністрації, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку.

"Передусім йдеться про ПАТ "КБ "Надра", ПАТ "Дельта Банк" та ПАТ "Імексбанк", чий сукупний збиток становив майже 60 млрд грн", - уточняють в НБУ.

Від'ємний фінансовий результат банків сформувався насамперед за рахунок суттєвих обсягів відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій, зокрема за кредитами позичальників, платоспроможність яких погіршилася.

"За перший квартал цього року відрахування в резерви у 7,2 разу перевищили їхні обсяги за відповідний період минулого року. Основний обсяг резервів було сформовано в лютому. У березні на фоні стабілізації на валютному ринку темпи нарощення відрахувань у резерви уповільнилися", - пояснили в Нацбанку.

"Ми розпочинаємо діагностичне обстеження 20 найбільших за обсягами активів банків, результатом якого стане рішення щодо необхідної докапіталізації та зниження ризиків операцій з пов'язаними особами. Це збалансує роботу банків і буде сприяти відновленню їхньої рентабельності", - зазначив перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Мітки: НБУ, Банки