З 1 вересня в Україні різко подорожчають електрика і алкоголь

В Україні 1 вересня різко підвищаться ціни на електроенергію (майже на 20%) та на алкогольну продукцію
Depo.Гроші
31 серпня 2015 09:45
ФОТО: depo.ua

Виробники електроенергії запевняють, що підвищення назріло вже давно, йдеться в сюжеті ТСН, передає depo.ua.

Якщо раніше за кіловат споживачі платили 37 коп., то з першого вересня за кожен використаний кіловат електроенергії доведеться заплатити 45, 6 коп. Цей тариф діє, якщо загальний обсяг використаної електроенергії за місяць не перевищив 100 кіловат.

Для тих же, хто перевищує цю норму, будуть діяти інші умови: якщо ви спожили від 100 до 600 кіловат - заплатіть за кожен 79 коп. А тим, хто перевищив показник 600 кіловат, доведеться платити за тарифом 1,48 грн.

Також в Україні 1 вересня почнуть діяти нові ціни на алкогольну продукцію, пляшка горілки буде коштувати як мінімум 55 грн.

Це буде другий етап подорожчання мінімальних оптово-роздрібних цін на лікеро-горілчані вироби. Перше підвищення було 11 липня. Тоді рішення про підняття вартості прийняли, враховуючи інфляцію та падіння гривні.

За словами виробників, ціни піднімуться через те, що вони не відповідають витратам на виробництво та торгівлю алкоголем. Крім того, прийняті зміни стосуватимуться також коньяку, віскі, ігристого і звичайного вина.

Отже, мінімальна оптова ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за літр 100% спирту зросте майже до 160 грн, мінімальна роздрібна ціна - майже до 250 грн.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua