Євросоюз планує фінансово підтримати Азов

Європейський Союз вивчає можливості надання фінансової підтримки регіонам України, які прилягають до Азовського моря

Про це повідомила верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні, інформує Depo.ua з посиланням на DW.

"Те, що для нас грає найбільшу роль, – це та підтримка, яку ми можемо надати", – заявила Могеріні на засіданні Європарламенту.

Водночас вона нагадала, що перед Україною стоїть ще ціла низка серйозних проблем. Зокрема, йдеться про встановлення некорумпованої судової системи, подолання зловживань у банківському секторі та запобігання "атакам проти громадянського суспільства".

Нагадаємо, 10 грудня міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з міністрами закордонних справ держав-членів ЄС щодо комплексної відповіді на агресивні дії Росії на Азові.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна