Яценюк жорстко розкритикував політику НБУ і попросив Раду терміново зібратися

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що валюти в країні достатньо, а те, що відбувається на валютному ринку, це спекуляція і виведення валюти з країни за потурання НБУ
Depo.Гроші
25 лютого 2015 12:45
ФОТО: depo.ua
Яценюк жорстко розкритикував політику НБУ і попросив Раду терміново зібратися
Яценюк жорстко розкритикував політику НБУ і попросив Раду терміново зібратися

Про це він заявив, відкриваючи засідання уряду, передає depo.ua.

Він також повідомив, що сьогодні з Інтернету дізнався, що НБУ без консультацій прийняв рішення про закриття міжбанківського валютного ринку, що не додає стабільності гривні.

«Ми вранці проводили кілька нарад, щоб дізнатися, що відбувається... Ринок наповнений доларами. Щодня з відкритих джерел загальний обсяг купівлі-продажу іноземної валюти від 100 до 170 млн дол. США», - сказав прем'єр, підкресливши, що валюта в країні є. «Частина валюти купується з метою проведення спекулятивних операцій», - зазначив він.

Яценюк також повідомив, що неодноразово радив НБУ взяти під жорсткий контроль ситуацію на валютному ринку.

Окремо Яценюк звернувся до депутатів з проханням про позачергове засідання, щоб прийняти проекти, наповнити золотовалютний запас і збити паніку. «Документи вже знаходяться в парламенті», - зазначив Яценюк.

Нагадаємо, НБУ з 24 лютого ввів ряд обмежень на валютному ринку, включаючи обов'язкову перевірку імпортних контрактів на суму понад 50 тис. дол., що передбачають передоплату, обов'язкове оформлення акредитива для виконання імпортного контракту з передоплатою на суму понад 500 тис. дол., а також заборону на операції з кредитування для купівлі валюти.

Глава НБУ Валерія Гонтарева анонсувала нові заходи для стабілізації ситуації на валютному ринку, якщо вжиті регулятором обмеження не дадуть очікуваного результату.

Сьогодні, 25 лютого, Нацбанк своєю постановою ввів тимчасову - строком до 27 лютого - заборону уповноваженим банкам купувати валюту за дорученням клієнтів, у тому числі за раніше поданими заявками.