Яценюк повернув "Нафтогазу" газорозподільні мережі

Кабмін повернув у власність енергетичного держхолдингу "Нафтогаз" розподільчі мережі обласних газорозподільних компаній
Depo.Гроші
12 жовтня 2015 12:43
ФОТО: depo.ua

Більша частина цих компаній контролюється українським бізнесменом Дмитром Фірташем, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Відповідне рішення закріплено в урядовій постанові від 30 вересня 2015 року.
Згідно з документом, Кабмін вніс зміни до своєї ж постанови від 20 серпня 2012 року, якою передавалися облгазам у безоплатне оперативне управління розподільні мережі.

Також Кабмін вніс зміни до своєї постанови від 25 травня 1998 року, якою розподільні газопроводи були виключені з переліку майна, що перебуває у користуванні НАК "Нафтогаз України".

Нагадаємо, у лютому 2015 року дочірня компанія Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" - "Газ України" подав позов до Адміністративного суду Києва до Кабінету міністрів з вимогою скасувати постанову №770 від 2012 року, в якій, на думку компанії, "абсолютно неправомірно облгазам були передані у безоплатне оперативне управління мережі, в які облгази не вклали нічого".

Структури бізнесмена Дмитра Фірташа, за даними ЗМІ, контролюють більше 70% українських облгазів, а також більше половини вітчизняних хімічних підприємств.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua