Яценюк: Україна витрачає на обслуговування "боргів Януковича" стільки ж, як і на оборону

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що борги перед приватними кредиторами повинні бути реструктуризовані
Depo.Гроші
11 червня 2015 05:42
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у Вашингтоні після завершенні зустрічі з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, передає depo.ua з посиланням на прес-службу уряду.

"Наша позиція є незмінною - борги перед приватними кредиторами повинні бути реструктуризовані", - підкреслив прем'єр-міністр.

"Значні обсяги коштів, які надійшли від ЄС та США - це вкладення держав у допомогу Україні в боротьбі проти російської агресії. Борги приватними кредиторами повинні бути реструктруризовані, і це також буде їхній вклад в те, щоб допомогти українському народу",  - підкреслив він.

Глава уряду повідомив, що питання реструктуризації боргів України перед зовнішніми кредиторами обговорювалося в ході його робочого візиту до Вашингтона.

Він наголосив, що Україна витрачає на обслуговування зовнішніх боргів, "які наробив Янукович", стільки ж, скільки виділяється на національну безпеку і оборону, - 5% ВВП.

Українська сторона, наголосив він, висловила свої умови і пропозиції до приватних кредиторів: "Очікуємо, що вони стануть на позицію допомоги Україні".

"Позиція всіх сторін: МВФ, міністра фінансів США і уряду Сполучених Штатів - що кожен повинен зробити свій вклад", - підкреслив Яценюк.

Пропозиції, які зробив приватним кредиторам уряд України, підкреслив Яценюк, є прийнятними з точки зору рівня котирувань українських облігацій, "відповідають ринковому рівню і тому, що Україна перебуває в такій ситуації, яку неможливо порівняти з жодною іншою - Україна знаходиться в стані війни з ядерною державою, ким є Росія".

"Іншого шляху, крім як прийняти умови (висловлені урядом України. - ред.), реструктуризувати борги і дати можливість країні вийти з цієї складної економічної ситуації - не існує",  - наголосив Яценюк.

Нагадаємо, як заявила міністр фінансів Наталія Яресько, Україна не може чекати до вересня для досягнення домовленостей з кредиторами по реструктуризації $15,3 млрд. Якщо домовитись не вдасться, Київ застосує мораторій на виплату боргів.