Яценюк вимагає економити: газова проблема ще не вирішена

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від усіх органів державної влади та місцевих адміністрацій економити газ
Depo.Гроші
31 жовтня 2014 18:21
ФОТО: depo.ua
Яценюк вимагає економити: газова проблема ще не вирішена
Яценюк вимагає економити: газова проблема ще не вирішена

Про це він заявив в п'ятницю на засіданні Кризового енергетичного штабу, повідомляє Урядовий портал.

«Не повинно бути оплесків і феєрверків з приводу того, що ми отримали додаткові можливості на поставки природного газу. Вимагаю від усіх органів державної влади, від місцевих адміністрацій, від усіх суб'єктів економії газу», - заявив прем'єр-міністр.

Арсеній Яценюк зазначив, що Україна лише частково вирішила газову проблему.

«Підкреслюю - частково. Щоб ні в кого не було ейфорії і переможних реляцій. Ми вирішимо газову проблему тоді, коли ми повністю диверсифікуємо джерела енергопостачання і зробимо українську економіку енергоефективною, коли збільшимо власний видобуток, отримаємо повний реверс від Європейського Союзу і зменшимо споживання. Тоді я скажу, що ми зробили все для того, щоб Росія нам більше не диктувала умови. Ми зробили багато кроків, але недостатньо», - зазначив Яценюк.

Він доручив головам облдержадміністрацій, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, «Нафтогазу України» і НКРЕКП невідкладно встановити ліміти споживання природного газу для ліцензіатів та суб'єктів споживання природного газу, а також зазначив про необхідність зменшувати температуру в теплоносіях, якщо піднімається температура повітря на вулиці.

Необхідні обсяги газу, за його словами, залежать від споживання: «Тому ще раз підкреслюю: підписання протоколу - це стимул до того, щоб купувати менше газу, більше економити і менше витрачати мільярди доларів валюти, частина яких йде на підігрів атмосфери, а не будинків».

Нагадаємо, Яценюк пообіцяв «рубати» голови за віяльні відключення електроенергії.