Яценюк прагне реструктуризувати $23 млрд держборгу

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що країні необхідно реструктуризувати 23 млрд доларів зовнішнього боргу
Depo.Гроші
19 квітня 2015 20:26
ФОТО: depo.ua
Яценюк прагне реструктуризувати $23 млрд держборгу
Яценюк прагне реструктуризувати $23 млрд держборгу

Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу "Україна", передає depo.ua з посиланням на прес-служба Кабміну.

"Основне, що треба зробити, - реструктурувати значний обсяг заборгованості, який зараз ліг важким тягарем на українську економіку. 23 мільярди доларів повинні бути реструктуризовані", - сказав прем'єр.

"Кредитори хочуть отримати більше, а я хочу заплатити менше. І ми будемо вести з ними цю дискусію, тому що я буду відстоювати національні інтереси української держави", - підкреслив він.

Яценюк зазначив, що зовнішній борг України становить на даний момент близько 68 мільярдів доларів.

Він додав, що Міжнародний валютний фонд, країни-члени Великої сімки, Європейського Союзу, "які дають Україні мільярди доларів кредитів", кажуть, що в країні пішов дуже активний темп проведення складних, але правильних реформ.

"Саме тому ми й підписали програму з Міжнародним валютним фондом. Саме тому нам дали гроші. Саме тому і сьогодні Україна має на казначейському рахунку близько 30 мільярдів гривень порівняно зі 100 тисячами, які були в минулому році", - підкреслив Яценюк.

"Ми в складних умовах, і в цих складних умовах ми будемо виконувати нашу спільну програму з МВФ, знімати вантаж з української економіки і створювати передумови для зростання економіки. А зростання буде, якщо ми виконаємо програму, і 2016 рік - це перший рік зростання", - сказав прем'єр.