Яценюк проінспектував «Стіну» на кордоні з Росією

Для реалізації проекту облаштування українсько-російського державного кордону «Стіна» в Міністерстві інфраструктури буде створений окремий департамент з облаштування кордону
Depo.Гроші
15 жовтня 2014 16:01
ФОТО: depo.ua
Яценюк проінспектував «Стіну» на кордоні з Росією
Яценюк проінспектував «Стіну» на кордоні з Росією

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, інспектуючи хід реалізації проекту облаштування українсько-російського кордону «Стіна» в Харківській області, повідомили ДеПо у прес-службі Кабміну.

«Для реалізації цього проекту в Міністерстві інфраструктури буде створений окремий департамент з облаштування державного кордону. Загальна координація здійснюватиметься Державною пограничною службою. Інженерні інститути братимуть активну участь в подальшому проектуванні», - заявив прем'єр.

Він повідомив, що оголошується публічний тендер для того, щоб «з одного боку, побудувати кордон, з другого - залучити українські підприємства до будівництва і виготовлення укріплень, і з третього - дати роботу українцям».

За його словами, вже зараз на реалізацію проекту «Стіна» або «Європейський вал» записалися більше 1145 громадян.

Також Яценюк повідомив, що в цілому Україна отримує фінансову допомогу на облаштування державного кордону по 15-ти міжнародних проектах. Загальний обсяг фінансування - 500 мільйонів гривень: «Основна сума коштів, яка прийшла від Європейського Союзу, - 235 мільйонів гривень».

З цих коштів, за його словами, з держбюджету доки не використано «ні копійки».

«Проект «Стіна» - це формування першої лінії оборони і обов'язкова умова безвізового режиму з ЄС», - підкреслив Яценюк.

Як повідомляв ДеПо, урядом було прийнято рішення кордон з Російською Федерацією облаштувати інженерними спорудами в два етапи. Спочатку займуться тими ділянками кордону, які знаходяться поза зоною бойових дій. Кабінет Міністрів України виділив перші 100 мільйонів грн на будівництво оборонних укріплень за проектом «Стіна». Пізніше було виділено ще 6 млн євро.