Яценюк припинив розрахунки за електрику, закуплену в зоні АТО

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив зупинити розрахунки за електроенергію, закуплену в зоні антитерористичної операції (АТО)
Depo.Гроші
18 лютого 2015 13:57
ФОТО: depo.ua
Яценюк припинив розрахунки за електрику, закуплену в зоні АТО
Яценюк припинив розрахунки за електрику, закуплену в зоні АТО

Про це заявив глава уряду на засіданні Кабміну, передає кореспондент «РБК-Україна».

«Мною дано доручення - зупинити всі фінансові перерахунки у сфері електроенергетики, поки ми не зрозуміємо, за що ми платимо: за електроенергію, яка поставляється терористам, або за електроенергію, яка поставляється на територію України для громадян України. Я вимагаю від НКРЕ та Міністерства енергетики створити алгоритм. Платити тільки за ту електроенергію, яка поставляється на територію, підконтрольну Україні», - заявив Яценюк.

Крім того, прем'єр розпорядився оприлюднити дані про те, скільки коштів Україна витратила на постачання електроенергії і газу на територію Донбасу, підконтрольну бойовиками.

«Також я прошу опублікувати загальні дані щодо обсягу коштів, витрачених Україною на постачання електроенергії і природного газу на території, які тимчасово перебувають під контролем терористів. Міністерству фінансів під час доопрацювання закону про бюджет вжити заходів щодо компенсації коштів, які сплачені з цієї території на користь «Нафтогазу» і «Енергоринку», - заявив Яценюк.

Як повідомляв depo.ua, 9 лютого Міністерство енергетики та вугільної промисловості України виключило з переліку міждержавних ліній електропередач чотири лінії між Росією і зоною антитерористичної операції (АТО). Потік електрики по цих лініях може бути припинений.

Електрика на східному кордоні України поставляється з Російської Федерації.