Яценюк передав стратегічні активи України в управління групі «Приват»

У минулу п'ятницю закінчився термін оренди ПрАТ «Кримський титан» двох стратегічних підприємств - Вільногірського гірничо-металургійного та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату
Depo.Гроші
9 вересня 2014 11:01
ФОТО: depo.ua
Яценюк передав стратегічні активи України в управління групі «Приват»
Яценюк передав стратегічні активи України в управління групі «Приват»

Про це пише Вадим Стародубцев в «Діловій столиці», передає ДеПо.

За словами прем'єра Арсенія Яценюка, Кабмін прийняв постанову про повернення їхніх цілісних майнових комплексів, розташованих у Дніпропетровській та Житомирській областях, в держвласність.

«Раніше ці комбінати були в так званій оренді колишньої влади. При прибутках 1 млрд грн. мінімально протягом року держава отримувала до 100 млн грн. Тому ми сьогодні повернули ці комбінати в 100% державну власність», - пояснив прем'єр.

За рішенням уряду Вільногірський та Іршанський комбінати передані до сфери управління МЕРТ, якому доручено закріпити майнові комплекси за державним підприємством «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» на правах господарського відання.

Як пише видання, держпідприємство «Об'єднана гірничо-хімічна компанія», за яким закріплено майнові права на Іршанський гірничо-збагачувальний і Вільногірський гірничо-металургійний комбінати, очолив Руслан Журило - людина Ігоря Коломойського.

Журило є уродженцем Дніпропетровської області.

У 2008 році він працював заступником директора Східного гірничо-збагачувального комбінату. Тоді ж Журило був заступником керуючого санацією заводу «Електрон-газ», керівником якого був Володимир Горб. Останній очолював компанію «Славутич-Капітал» Геннадія Корбана - нинішнього заступника губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського.

Журило був також директором ТОВ «Приладний завод «Електрон» в той час, коли засновником фірми була Ольга Гугнина - одна з найдосвідченіших юристів групи« Приват », яка представляла інтереси компанії« Приват-Сток-Сервіс ».

ДП «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» було створене кілька тижнів тому. Воно стало правонаступником ДП «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат», створеного за часів прем'єрства Юлії Тимошенко восени 2009 року.

«Об'єднана гірничо-хімічна компанія» отримала над Іршанським і Вільногірським комбінатами оперативний контроль без права їх продавати або здавати в оренду.

До серпня цього року ці комбінати орендувало ПАТ «Кримський титан» Дмитра Фірташа. Іршанський і Вільногірський комбінати є основним джерелом титанової сировини для заводів Фірташа.