Яценюк: наступного року місцеві бюджети виростуть на 46 мільярдів гривень

У наступному році уряд виділяє близько 6 мільярдів гривень на регіональний розвиток, інфраструктурні проекти, в тому числі 1 мільярд гривень на 159 об'єднаних територіальних громад
Depo.Гроші
27 грудня 2015 21:09
ФОТО: depo.ua

Про це наголосив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 27 грудня, повідомляє Depo.ua.

"Це ті кошти, які підуть на школи, лікарні, об'єкти соціальної інфраструктури, гуманітарний блок і соціальне забезпечення громадян. Ці кошти повинні бути прозоро, чесно і відповідально використані новообраними керівниками місцевих рад", - заявив він. 

Яценюк підкреслив, що децентралізація – одна з ключових реформ, запроваджених в поточному році, і "це наповнення місцевих бюджетів, передача додаткового ресурсу і додаткових повноважень".

"Новообрані місцеві ради, на жаль, почали свою роботу не з економічних і соціальних рішень, а з політичних. Напевно, так легше. Але вважаю, що в першу чергу відповідальність органів місцевої влади – це дороги, школи, лікарні, інфраструктура, соціальне забезпечення, а не втягування місцевих громад в політику", - наголосив він.

Для того, щоб органи місцевої влади мали можливість виконувати свої повноваження, в поточному році Уряд розробив пакет законодавства щодо децентралізації. "Завдяки цьому доходи місцевих громад зросли на 40%. Ми передали низку функцій на місця, в тому числі і функції по реєстрації бізнесу, нерухомості, створенню Центрів надання адміністративних послуг", - нагадав Яценюк.

"На наступний рік ми продовжуємо цю політику. В наступному році доходи місцевих громад зростуть майже на 46 мільярдів гривень", - підкреслив глава Уряду.

"Не займайтеся політикою – займайтеся тим, на що вас обрали. Це допомога і робота на кожного жителя вашого міста, містечка і селища", - звернувся Яценюк до представників місцевої влади.

Він також повідомив, що додатково в бюджеті виділено півтора мільярда гривень на інвестиційні проекти як центрального, так і місцевого рівня.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші