Борги Донбасу за світло і газ Яценюк хоче погашати за рахунок соцвиплат

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк анонсував внесення урядом до парламенту законопроекту, який дозволить відшкодувати вартість поставленого газу на тимчасово підконтрольні бойовикам території за рахунок виплат для населення
Борги Донбасу за світло і газ Яценюк хоче погашати за рахунок соцвиплат
Борги Донбасу за світло і газ Яценюк хоче погашати за рахунок соцвиплат

Про це він повідомив на підсумковій прес-конференції в Києві у вівторок, 30 грудня, передає depo.ua з посиланням на «Дзеркало тижня».

«Зараз у нас питання, як погасити заборгованість, яка є перед державним бюджетом, перед НАК «Нафтогаз України» за поставлений газ та електроенергію. У нас сконцентровано близько 17 млрд коштів на ескроу (ескроу-рахунок, з англ. еscrow - спеціальний умовний рахунок, на якому враховується майно, документи або грошові кошти до настання певних обставин чи виконання певних зобов'язань, - ред.), тобто це на рахунку із соціальних пільг, виплат, захищених, незахищених статей бюджетів усіх рівнів, які повинні були бути відправлені на території, тимчасово контрольовані російськими терористами», - сказав прем'єр.

При цьому він заявив: «Моя пропозиція, і ми це внесемо до парламенту, ці кошти відправити в погашення заборгованості окремих територій Донецької та Луганської областей за отриманий газ і електроенергію».

Водночас Яценюк зазначив, що повне відключення поставок газу на тимчасово підконтрольні бойовикам території призведе до гуманітарної катастрофи.