Борги Донбасу за світло і газ Яценюк хоче погашати за рахунок соцвиплат

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк анонсував внесення урядом до парламенту законопроекту, який дозволить відшкодувати вартість поставленого газу на тимчасово підконтрольні бойовикам території за рахунок виплат для населення
Depo.Гроші
30 грудня 2014 17:29
ФОТО: depo.ua
Борги Донбасу за світло і газ Яценюк хоче погашати за рахунок соцвиплат
Борги Донбасу за світло і газ Яценюк хоче погашати за рахунок соцвиплат

Про це він повідомив на підсумковій прес-конференції в Києві у вівторок, 30 грудня, передає depo.ua з посиланням на «Дзеркало тижня».

«Зараз у нас питання, як погасити заборгованість, яка є перед державним бюджетом, перед НАК «Нафтогаз України» за поставлений газ та електроенергію. У нас сконцентровано близько 17 млрд коштів на ескроу (ескроу-рахунок, з англ. еscrow - спеціальний умовний рахунок, на якому враховується майно, документи або грошові кошти до настання певних обставин чи виконання певних зобов'язань, - ред.), тобто це на рахунку із соціальних пільг, виплат, захищених, незахищених статей бюджетів усіх рівнів, які повинні були бути відправлені на території, тимчасово контрольовані російськими терористами», - сказав прем'єр.

При цьому він заявив: «Моя пропозиція, і ми це внесемо до парламенту, ці кошти відправити в погашення заборгованості окремих територій Донецької та Луганської областей за отриманий газ і електроенергію».

Водночас Яценюк зазначив, що повне відключення поставок газу на тимчасово підконтрольні бойовикам території призведе до гуманітарної катастрофи.