Яценюк хоче залишити державі лише 250 підприємств, щоб позбутися годівниці чиновників

Український уряд планує залишити в держвласності лише трохи більше 250 стратегічно важливих компаній, а решта має піти на публічну приватизацію
Depo.Гроші
16 квітня 2015 18:04
ФОТО: depo.ua

Про це під час засідання національної тристоронньої соціально-економічної ради заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, державний сектор економіки є одним з головних осередків корупції в країні.

"Це завжди була годівниця політичних партій, фракцій, політичних еліт, де за квотним принципом призначали керівника державної компанії, і це була квазіприватизація", - наголосив прем'єр.

Для боротьби з цією проблемою уряд прийняв рішення щодо конкурсного відбору на посади керівників всіх державних компаній.

Як повідомляв depo.ua,  в грудні минулого року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд направить до парламенту законопроект про виключення 1200 підприємств зі списку стратегічних об'єктів, що не підлягають приватизації для подальшого продажу їх на світових біржах.  А в квітні  Кабінет міністрів України затвердив перелік державних підприємств, що підлягають приватизації у 2015 році, додавши до нього порти, "Українське дунайське пароплавство" та деякі інші підприємства.