Яценюк хоче заборонити місцевій владі "ліві" витрати

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає заборонити будь непрофільні витрати місцевих бюджетів

Про це він заявив під час засідання колегії Мінфіну, передає depo.ua.

Він підкреслив необхідність під керівництвом міністра фінансів Наталії Яресько "терміново зібрати всі фінансові служби областей і чітко їм запропонувати основні витратні статті, які мають профінансувати місцевий бюджет при внесенні змін до бюджетів відповідних рівнів".

"Заборонити будь-які непрофільні витрати, які не йдуть на людину, йдуть на чиновників чи корумпований тендер", - заявив Яценюк.

Глава Кабміну також підкреслив, що ставить вимогу публікувати всю інформацію, куди і які суми прямували з місцевих бюджетів: "Ми публікуємо всю інформацію про фінансової звітності центрального бюджету. Те ж саме повинні зробити місцеві бюджети... Кожна людина в країні повинен знати, куди йде 12 мільярдів гривень додаткового бюджетного ресурсу, який передала центральна влада", - додав він.

Він окремо відзначив необхідність "залишити ще й резерв місцевих бюджетів".

Яценюк назвав неприйнятною ситуацію, коли органи місцевого самоврядування відмовляються від отримання доходів із прибуткових видів бізнесу і передачі цих доходів на соціальні, медичні, освітні потреби суспільства.

"У Києві вже не обкладають комерційну нерухомість. Комерційна нерухомість - це та, де люди заробляють гроші. Це не йде ні в які рамки", - заявив він.

Нагадаємо, Яценюк також запропонував розділити витрати на дотаційні регіони між центральним і обласним бюджетами.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua