Яценюк боїться ліквідовувати Пенсійний фонд через реакцію населення

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що пенсійна реформа не повинна передбачати ліквідацію Пенсійного фонду
Depo.Гроші
25 червня 2015 10:20
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю журналу "Новое Время", передає depo.ua.

"Я б, звичайно, з величезним задоволенням був ще більш радикальним, але треба дивитися на українські реалії. Україна - не Росія і не Грузія. Це Україна. Як людина, яка хоче швидких економічних реформ, я б закрив очі і рухався далі. Але завжди у тебе в голові повинно бути, що ти ще політик і повинен розуміти те, про що я вже говорив: кожен крок треба зважувати, в тому числі і в цьому жахливому політичному середовищі і в умовах російської агресії", - відповів Яценюк на питання про порівняння України і Грузії, де немає Пенсійного фонду.

Прем'єр вважає, що в українських реаліях ліквідація Пенсійного фонду буде сприйнята населенням ще більш негативно, ніж підвищення тарифів.

"Уявіть собі, що буде, якщо я вийду і заявлю: «Ми тут посиділи, подумали, і я вирішив ліквідувати Пенсійний фонд". Це схоже на підвищення тарифів, тільки вдвічі гірше. Я проти ліквідації Пенсійного фонду, але я проти чинної пенсійної системи", - сказав Яценюк.

У той же час, він заперечує, що умова підвищення пенсійного віку фігурує у домовленостях з МВФ.

"В остаточній редакції було прийнято рішення, що підвищення пенсійного віку не є основною умовою. Я думаю, що рано чи пізно це питання знову постане", - зазначив Яценюк.