Яресько закликає кредиторів не баритися з переговорами

Міністр фінансів України Наталія Яресько закликає власників українських облігацій не затягувати переговорів щодо реструктуризації боргів
Depo.Гроші
15 квітня 2015 10:50
ФОТО: depo.ua

Про це вона заявила в інтерв'ю The Wall Street Journal, передає "Європейська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Насамперед, вони недооцінюють глибину фінансового та економічного стресу, в якому перебуває зараз країна", - сказала вона.

Яресько попередила, що у разі погіршення ситуації може вирости політичний тиск на користь відмови країни від обслуговування зовнішніх боргів.

"Це один з тих ризиків, який кредитори повинні брати до уваги", - сказала вона.

Міністр зазначила, що наразі переговори з приватними кредиторами йдуть повільно. "Ми не рухаємося вперед у наших обговореннях так швидко, як я розраховувала", - сказала вона.

За її словами, вона досі мала конструктивні консультації тільки з окремими власниками паперів, вести же ефективні переговори вона може тільки з ясно окресленою групою кредиторів.

Крім того, коментуючи нещодавню публічну контрпропозицію групи найбільших приватних кредиторів України на чолі з Franklin Templeton Investments, Яресько заявила, що однієї розстрочки українських боргів буде недостатньо для виконання програми, узгодженої з МВФ, буде потрібно і скорочення основної суми облігацій.

Нагадаємо, з 13 березня Мінфін України  почав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу і повинен завершити їх вже до кінця травня, щоб отримати наступний транш кредиту МВФ.