Яресько: Уряд зробив фінальний крок для завершення реструктуризації держборгу

Уряд України затвердив умови випуску нових облігацій для кредиторів
Depo.Гроші
12 листопада 2015 05:09
ФОТО: depo.ua

Це фінальний крок для завершення реструктуризації держборгу, що дозволить відвести країну від загрози дефолту, написала міністр фінансів Наталія Яресько на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

У переліку цінних паперів, який додається, відсутні російські євробонди на 3 мільярди доларів. Як раніше повідомляв Мінфін України, Київ не буде випускати нові цінні папери для РФ, оскільки російська сторона відмовилася від реструктуризації.

"Сьогодні наш уряд зробив важливий фінальний крок для того, щоб завершити процес реструктуризації суверенного і гарантованого боргу. Сьогодні він затвердило умови випуску нових облігацій, які будуть надані суверенним кредиторам в обмін на старі наші борги. Це дозволить, нарешті, завершити всі процедури з реструктуризації цих боргів, — найбільшої частини нашої роботи з реструктуризації", - написала Яресько.

За її словами, дане рішення також дозволить відвести країну "від краю прірви, від загрози дефолту", дозволить зменшити навантаження на валютні резерви країни на багато мільярдів доларів, що, в свою чергу, допоможе забезпечити стабільність валюти і банківської системи країни.

"Попереду - ще низка переговорів щодо кредитів державних підприємств, під які наша держава в попередні роки надала свої гарантії", - додала міністр.

Нагадаємо, 12 листопада Міністерство фінансів має намір завершити реструктуризацію зовнішнього боргу.

Зазначимо, що при президенті Вікторі Януковичі у грудні 2013 року Росія викупила єврооблігації України на $3 млрд з терміном погашення в грудні 2015 р. Росія відмовилась від реструктуризації цього кредиту

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.