Яресько розповіла про 70-мільярдну діру в бюджеті

Зниження єдиного соціального внеску (ЄСВ) утворює діру в державному бюджеті України у розмірі 70 млрд грн.
Depo.Гроші
3 вересня 2015 15:19
ФОТО: depo.ua

Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Як ми її (діру, - ред.) закриємо? По-перше, рівне поле для всіх. ПДВ ми не підвищуємо, залишається 20%", - зазначила Яресько.

При цьому, за її словами, в усіх європейських податкових моделях зниження ставок прямих податків завжди компенсується підвищенням ставок податків на споживання, тобто - ПДВ.

"У наших сусідів ставка ПДВ становить 21-23%, тобто ми б могли на 1% підняти. Але ми цього не робимо, а пропонуємо прибрати всі пільги. Частину мінусу ми оплатимо за рахунок підвищення акцизів, і це нормальний європейський підхід, де знову ж перше, що збільшується, - непрямі податки та акцизи на товари, які шкідливі для здоров'я (сигарети, алкоголь, пиво)", - зазначила Яресько.

Також вона нагадала про зобов'язання української влади перед ЄС - привести ставки акцизів до європейського рівня, "щоб не було такого, як сталося в Закарпатті, коли контрабанда сигарет процвітає, тому що не збігається рівень акцизів у двох сусідніх країнах".

"Ще частина фінансуватиметься за рахунок нових податків та оподаткування грального бізнесу, що принесе додатково до бюджету близько 5 млрд грн. Всі говорять про необхідність ліцензування бурштину, ми теж думаємо над цим", - додала Яресько.

Нагадаємо, раніше Яресько повідомила, що Мінфін попередньо оцінює надходження до бюджету від легалізації грального бізнесу у 5 млрд гривень.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.