Яресько не знає, коли буде черговий транш МВФ

Міністр фінансів Наталія Яресько не береться прогнозувати, коли буде черговий транш Міжнародного валютного фонду
Depo.Гроші
25 грудня 2015 19:48
ФОТО: depo.ua

Про це, як пише depo.ua, вона заявила в інтерв'ю "Дело".

"В минулому грудні був прийнятий бюджет (на 2015 рік), який потім треба було в березні знову змінювати у відповідності з вимогами МВФ. І зараз цей варіант можливий. Оскільки я не можу сказати, як МВФ оцінить ті зміни, які були внесені до бюджетного пакет законів за результатами переговорів з народними депутатами, я не можу зараз прогнозувати, коли буде транш, коли буде рішення МВФ", - зазначила вона.

За словами міністра, це критично.

"Ми його повинні були отримати ще кілька місяців тому. Ми вже істотно запізнилися. Критично не тільки з-за необхідності поповнення резервів Національного банку. Це також критично з-за того, що зараз ця непрогнозованість - буде бюджет і транш, чи ні - впливає на психологію народу України, і на банківську систему, і на іноземних інвесторів, і на наших партнерів (адже, я знову підкреслюю, йдеться не лише про гроші МВФ, але і про гроші інших наших партнерів)", -  сказала Яресько.

Нагадаємо, що Верховна Рада після довгих дискусій і численних правок ухвалила закон про держбюджет-2016 сьогодні вранці.  У документі передбачається зростання ВВП на 2% і  підвищення прожиткового мінімуму тричі, середньорічного курсу гривні - до 24,1 грн/дол., витрати на оборону і безпеку становитимуть 113,6 млрд грн, або 5% ВВП. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.

Мітки: МВФ, Яресько