Яресько не вмовила кредиторів реструктуризувати борг України

Переговори міністра фінансів України Наталії Яресько з кредиторами щодо реструктуризації боргу країни завершилися безрезультатно
Depo.Гроші
8 червня 2015 11:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України, передає depo.ua.

"У п'ятницю, 5 червня, на прохання міністра фінансів України відбулася телефонна розмова зі Спеціальним комітетом, який представляє комерційних зовнішніх кредиторів України. Міністерство шкодує, що пропозиція, озвучена Комітетом щодо формату реструктуризації українського боргу, залишається незмінною", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням прес-служби, пропозиція комітету полягає в перекладенні виплати боргів з держбюджету, яким керує уряд України, на міжнародні резерви, якими управляє Національний банк України. Однак, на думку глави Мінфіну, це э неприйнятним, оскільки є явним порушенням законодавства України та загалом суперечить рекомендаціям центробанків.

Крім цього, у відомстві нагадали про необхідність розпочати діалог щодо належного розподілу між кредиторами боргового тягаря, відповідного цілям чинної програми МВФ "Механізм розширеного фінансування".

При цьому Яресько висловила готовність безпосередньо зустрітися з кредиторами. Крім цього, вона буде і далі закликати комітет "відмовитися від штучних і контрпродуктивних бар'єрів у переговорах і розпочати конструктивний діалог".

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що Україні необхідно досягти угоди з кредиторами про реструктуризацію держборгу до початку чергового перегляду програми МВФ - до кінця травня. І від цього залежить надходження другого траншу МВФ, а прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав кредиторів прийняти пропозицію України щодо реструктуризації.