Яресько: МВФ від нас нічого не вимагає

Для українського уряду МВФ наразі виконує функцію так званої "допоміжної руки", але не тисне політично на Україну. Однак, від українського уряду очікують активного продовження реформ
Depo.Гроші
12 лютого 2016 07:30
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, у програмі "Право на владу" на каналі "1+1" заявила міністр фінансів України Наталя Яресько.

"МВФ  - це не політичне втручання. Міжнародний валютний фонд для нашої країни є партнером. Вони не мають до нас вимог, вони з нами співпрацюють як кредитор і боржник. І будь-який кредитор і боржник мають якісь домовленості, якісь кредитні відносини, якісь контрактні відносини. Ми домовились на конкретну програму, де ми брали на себе зобов'язання: в часі і по-суті – що ми хочемо робити і коли ми хочемо це робити. Це – як "допоміжна рука" і це нам допомагає усередині нашої політичної еліти, це нас фокусує і у нас є конкретні дедлайни, зобов'язання перед МВФ нас якось прискорює до дій", - пояснила міністр.

Однак, на думку Яресько, попри позитивні зміни у країні та проведені реформи, наразі ситуація для зовнішніх партнерів України, зокрема, фінансових, виглядає доволі ризиковано.

"Ситуація зараз виглядає для зовнішніх наших партнерів ризиковано. Незважаючи на те, що в тому році ми прийняли усі закони, які ми мали прийняти, і деякі дуже тяжкі, зробили всі реформи вчасно, але виглядало вже наприкінці грудня, в січні, що темпи починали відходити від того, що ми робили протягом минулого року. І таким чином, разом із розмовами про зміни в уряді, які починалися не минулого тижня, але три місяці тому, вони хочуть знати, що ми як політичний клас, будемо всі працювати, продовжувати ту реформу, яку нам потрібно для нашої країни", - переконана очільниця Мінфіну.

Нагадаємо, що директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард заявила, що МВФ занепокоєний політичною кризою в Україні, ослабленням реформи державного управління і відсутністю ефективної боротьби з корупцією.

Однак, після розмови із Лагард 11 лютого, президент Петро Порошенко заявив, що співпраця з МВФ припинятися не буде.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.