Яресько готова до переговорів з кредиторами без попередніх умов

Міністр фінансів України Наталія Яресько знову закликає спеціальний комітет кредиторів розпочати прямі переговори щодо реструктуризацію українських боргів
Depo.Гроші
29 червня 2015 12:48
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Мінфіну, передає depo.ua.

"Міністр знову закликає Комітет якомога скоріше знайти спільне з Урядом України рішення щодо реструктуризації. Якщо Комітет укладе угоду про конфіденційність, Міністр готова зустрітися з Комітетом без попередніх умов. Міністр сподівається на подолання поточних розбіжностей у поглядах з кредиторами і, врешті-решт, на початок прямих переговорів з Комітетом", - йдеться в заяві.

У міністерстві висловили жаль з приводу того, що протягом останніх місяців кредитори послідовно відмовляються від переговорів з Україною, посилаючись на те, що мовляв отримання ними конфіденційної інформації матиме вплив на їх торгові операції.

"Це не давало провести переговори про умови боргової операції, яка дозволила б досягти три кількісні її цілі, закладені в програмі співробітництва України та МВФ", - зазначили в Мінфіні.

"Незважаючи на заяви, що стверджують протилежне, пропозиція Спеціального комітету кредиторів не відповідає цим трьом цілям, узгодженим з МВФ. Ця пропозиція включає в себе вилучення $8 млрд з міжнародних резервів Національного банку України для сплати по зовнішніх комерційних боргах. Проти такого кроку рішуче виступив МВФ у своїй заяві від 12 червня 2015 року", - нагадали в міністерстві.

Нагадаємо, раніше Спецкомітет кредиторів відкинув звинувачення міністра фінансів України Наталії Яресько у відмові допомогти країні в реструктуризації боргів.

Кредитори закликали українську владу якомога швидше розпочати переговори.