Яресько: Французи та американці зацікавилися приватизацією "Центренерго"

Американські та французькі інвестори зацікавлені у приватизації державного пакета публічного акціонерного товариства "Центренерго"
Depo.Гроші
8 червня 2015 06:41
ФОТО: depo.ua

Про це розповіла міністр фінансів Наталія Яресько в інтерв'ю ZN.UA, передає depo.ua.

"Приватизацією "Центренерго" цікавляться і французи, і американці, і інші. З цього об'єкту вже є конкуренція трьох або чотирьох сторін. Аналогічно і щодо інших об'єктів, ми цілеспрямовано визначаємо ті, на які буде попит і конкуренція" - розповіла Яресько.
За словами міністра, в кінці минулого року, в грудні, уряд вирішив зупинити продаж 5% "Центренерго", яку в Кабміні порахували "дуже сумнівним" приватизаційним процесом.

"Мова йшла про продаж 5% "Центренерго" 23 грудня 2014. Ми це зупинили і сказали, що будемо продавати, але пізніше, не в католицький Святвечір. І не 5%, а весь пакет. Ми всі розуміємо, наскільки важлива приватизація навіть не для фіскальних потреб, а для відновлення реальної економіки. Для цього вона має бути чесною, повинна переконати інвесторів, що ситуація змінилася. Якщо ми цим шансом не скористаємось, і повторяться попередні приватизаційні сценарії, то вкотре дискредитуємо цю систему і втратимо цей шанс. Відверто кажучи, часу у нас для таких помилок немає", - сказала Яресько.

Глава Мінфіну підкреслила, що в бюджеті закладені надходження від приватизації в нинішньому році "не менше" 17 млрд, і ця сума не є максимумом.

"Зараз ми вирішуємо, які об'єкти доцільно приватизувати цього року, але це не означає, що за всі приватизовані в 2015 році компанії ми повинні отримати 17 млрд. Ця цифра - тільки мета для Фонду державного майна. Більше того, коли її тільки записали до бюджету, всі обурювалися, що вона дуже висока" - розповіла Яресько.