Яресько думає, як би ще урізати бюджетні виплати на 60 млрд грн

Уряд має зменшити видатки державного бюджету на 2016 рік приблизно на 60 млрд грн
Depo.Гроші
16 жовтня 2015 16:37
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу заявила міністр фінансів Наталія Яресько, передає depo.ua.

За словами голови Мінфіну, саме на таку суму очікується зменшення доходів бюджету в 2016 році у випадку прийняття податкової реформи.

"У мене є новий Податковий кодекс готовий. Але і закон не допускає, і здоровий глузд не допускає виходити зі зменшенням надходжень без зменшення видатків. Тобто я зараз працюю над тим, щоб знайти зменшення видатків", – сказала Яресько.

Міністр закликала профільні відомства і суспільство взяти участь в обговоренні того, які саме видатки бюджету можна скоротити.

"Потрібно, щоб всі профільні міністерства, журналісти і суспільство починало говорити, де ми можемо скоротити. Ніхто не хоче, і це зрозуміло... Теоретично можна скоротити видатки по кожній статті. Але це питання політичної волі, політичної домовленості... Якщо ми говоримо про 60 млрд, то це потребуватиме 10 політичних рішень", – заявила Яресько.

Вона наголосила, що не пропонуватиме варіанти скорочення видатків, поки не буде відповідної консолідованої позиції уряду з цього питання.

"Я не маю політичної можливості робити цей вибір. Я можу пропонувати ряд важливих скорочень, а ми всі маємо сісти і разом вирішувати, на що суспільство готове, на що політичні партії готові", – заявила Яресько.

Нагадаємо, що за даними Яресько, Україна лише за цей рік отримала $10 млрд від міжнародних партнерів

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.