Яресько: Державний борг України вдалося зменшити на $3 млрд

Державний борг України вдалося зменшити на $3 млрд
Depo.Гроші
13 листопада 2015 06:04
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, в ефірі "5 каналу" розповіла міністр фінансів Наталія Яресько.

Вона нагадала, що Кабмін вирішив випустити в межах реструктуризації боргового навантаження нові єврооблігації майже на $12 млрд. Їх отримають кредитори України. Єдина, хто поки що не йде на поступки, це Москва. Росія вимагає повернути їй гроші, котрі Путін давав Януковичу.

"Це в кінці кінців полегшення боргового навантаження в країні, тому що ми закінчили реструктуризацію по 13 з 14 єврооблігацій. І таким чином ми зменшили на три мільярди (доларів) обсяг боргів в країні. І додатково до цього ми перевели платежі, які мали робити далі в майбутнє. Для нас це дає час дихати, час, щоби ті ресурси, які в нас є, націлити на нашу реальну економіку", - розповіла міністр.

Нагадаємо, 12 листопада Міністерство фінансів має намір завершити реструктуризаціюзовнішнього боргу.

Зазначимо, що при президенті Вікторі Януковичі у грудні 2013 року Росія викупила єврооблігації України на $3 млрд з терміном погашення в грудні 2015 р. Росія відмовилась від реструктуризації цього кредиту

Міністр фінансів Наталія Яресько зазначила, що Україна не може виплатити Росії цей борг без реструктуризації

"Перш за все, по програмі МВФ ми маємо дуже чітко визначені параметри: скільки ми можемо видати кошти на будь-що – від бюджетного дефіциту до видачі боргів", - пояснила вона. 

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.