Яресько: Через депутатів Україна може не отримати $3 млрд

Верховна Рада поставила під загрозу отримання Україною фінансової підтримки в обсязі $3 млрд

Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько на своїй сторінці у "Фейсбуці". 

"На цьому тижні наша країна могла виконати умови, необхідні для подальшого прогресу у співробітництві з МВФ та Світовим банком. Натомість, жоден з чотирьох проектів законів, необхідних для цього прогресу, не було прийнято", - написала вона.

Зокрема, за словами міністра, для продовження співробітництва з МВФ Україна має ухвалити закони:
№2045-а, щодо системи гарантування вкладів фізичних осіб, що значно посилить захист вкладів громадян України;

№ 2956, щодо механізмів впливу на підприємства-боржники "Нафтогазу України", що має посилити дисципліну юридичних осіб у сплаті заборгованості за спожиті енергетичні ресурси;

№ 2873, щодо уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро;
А також проект закону, що необхідний для розблокування фінансування з боку Світового банку - проект закону №2029-а, щодо регулювання в сфері комунальних послуг.

"Таким чином, отримання Україною фінансової підтримки обсягом $3 млрд (1,7 млрд - у вигляді нового траншу МВФ, та 1,3 млрд - у вигляді фінансування по двом різним програмам Світового банку), що так необхідна нашій країні, опинилося під загрозою", - заявила Яресько.

"Ми закликаємо народних депутатів України зробити ухвалення цих проектів законів пріоритетом наступного пленарного тижня. Ми не можемо нехтувати фінансовою підтримкою, якої так потребує український народ за часів важкої економічної кризи", - додала вона.

Нагадаємо, учора Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроекту.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень,про що заявила міністр фінансів Наталія Яресько. 

 Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Сьогодні деякі народні депутати почали відкликати голоси за цей закон. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme