Японці виходять з газпромівського проекту

Японська держкомпанія Japan Oil, Gas and Metals National Corporation (JOGMEC) вирішила не продовжувати угоду про спільну роботу з "Газпром нафтою" на Ігнялінському родовищі Чонского проекту в Східному Сибіру.
Depo.Гроші
10 липня 2015 15:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Lenta.ru.

"Газпром нафта" і JOGMEC з 2012 року проводили геологорозвідку Ігнялінської ліцензійної ділянки, звідки вуглеводні повинні були поставлятися нафтопроводом Східний Сибір - Тихий океан в країни Азії. При цьому японці розраховували отримати в проекті до 49 відсотків акцій.

До середини 2015 японська компанія мала пріоритетне право в переговорах з "Газпром нафтою" по родовищу.

6 липня «Газпром нафта» підписала з китайською CEFC China Energy меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким компанії обговорять можливість спільної роботи на Тимпучіканській, Вакунайській і Ігнялінскій ліцензійних ділянках.

"Підписаний документ не створює для сторін зобов'язань і не обмежує компанії в праві розвивати співпрацю з третіми сторонами", - зазначили в прес-службі "Газпром нафти".

Тимпучіканска, Вакунайська і Ігнялінська дільниці входять в Чонский проект. За підсумками геологорозвідувальних робіт, проведених в 2014 році, "Газпром нафта" в півтора рази збільшила оцінку запасів нафти Чонского проекту. Сумарні запаси трьох ділянок перевищують 210 мільйонів тонн нафти і 270 мільярдів кубометрів газу.