Янукович-молодший може продати "Донбасенерго" російському олігархові Фуксу

Українське енергетичне підприємство "Донбасенерго" може придбати наближений до Кремля російський олігарх Павло Фукс
Depo.Гроші
20 травня 2016 16:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Обозреватель".

Угода з купівлі активів, що належать оголошеному в розшук синові екс-президента Віктора Януковича Олександру і екс-депутату Ігорю Гуменюку, може бути здійснена через низку офшорних компаній.

Варто зазначити, що Фукс є головою Ради директорів MosCityGroup і бізнес-партнером російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна.

Крім того, Фукс отримав "Подяку президента В.Путіна "За внесок у становлення російської економіки", а також нагороджений почесною грамотою Міністерства внутрішніх справ РФ і Головного управління Внутрішніх справ м Москви "За внесок в роботу щодо соціального захисту працівників органів внутрішніх справ" і нагрудним знаком: "За сприяння МВС Росії".

Бенефіціаром "Донбасенерго" через компанію "Енергоінвест Холдинг" вважається донецький підприємець Ігор Гуменюк, проте реальним зисконабувачем є Олександр Янукович.

Так, за даними голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, Олександр Янукович володіє 34-відсотковою часткою "Донбасенерго". При цьому 25% акцій компанії продовжує володіти держава в особі Фонду держмайна України.

До складу "Донбасенерго" входять дві теплові електростанції (ТЕС). При цьому в обох є проблеми. Старобешівська ТЕС працює на непідконтрольній Україні території Донецької області і з початку 2015 року недоотримує гроші за відпущену електроенергію з України. Слов'янська ТЕС протягом 2014-2015 років періодично простоювала через відсутність палива на складах.

Нагадаємо, ще роки тому "Донбасенерго" була найдорожчою компанією. У 2013 році вона виготовила понад 10 млрд кВт-год електроенергії: 5,2% в загальному обсязі всієї української генерації. Її річна виручка перевищила 700 млн дол. З початком військових дій на сході України показники Донбасенерго різко поповзли вниз. На сьогодні компанія повністю залежить від поставок антрациту із зони АТО або його імпорту з Росії.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.