Як виглядала б Україна, якби вона була корпорацією

Вся економіка України менша, ніж американський інтернет-сайт Amazon.com
Depo.Гроші
1 лютого 2016 15:35
ФОТО: depo.ua
Як виглядала б Україна, якби вона була корпорацією
Як виглядала б Україна, якби вона була корпорацією

"Українська економіка зараз оцінюється у $85 млрд. Я думаю, що через 20 років вона буде оцінюватися в 500 млрд доларів", - сказав міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус на українсько-німецькому економічному форумі в Берліні, передає depo.ua з посиланням на "ДС".

Що ці цифри говорять для звичайної людини? Міністр каже про прогнозний рівень ВВП з урахуванням знецінення гривні за минулий рік.

"ДС" вирішила розібрати Україну, як країну, як бізнес, а також додати більше цифр, що описує економіку нашої країни.

Згадані Абромавичусом 85 млрд - це річна виручка таких світових корпорацій, як хімічного концерну Basf, американського інтернет-торгівця Amazon.com, всім відомої Microsoft або виробника споживчих товарів Procter & Gamble. Незважаючи на однаковість виручки, кожна з цих компаній коштує по-різному. Найбільше Microsoft (входить до п'ятірки найбільших корпорацій світу), оскільки належить до IT-сектору, який в цифрову епоху ціниться набагато більше інших компаній. Логічно, що слідом іде Amazon.com (33-35 місце). А хімічний гігант Basf лише замикає сотню. Де місце України, якби вона була бізнес-корпорацією?

Основа нашої економіки - продаж сировини. Більшу частину ВВП і експорту формують дві статті доходів - випуск металургійної продукції та залізорудної сировини та аграрної продукції. Проте, зараз несприятливий час для цих ринків. У 2014 році Україна експортувала зернових на $6,5 млрд, а залізної руди - на $3,3 млрд. За 11 місяців 2015 - відповідно на $5,4 млрд і $2 млрд. Тобто лише протягом минулого року Україна недорахувалася від двох головних своїх експортних статей понад $2 млрд. Причому по руді світові ціни вже підібралися до рівня, який ледь можуть витримати українські виробники. Так що, якби Україна була компанією, її бізнес коштував бі небагато.

До речі, про металургію та "аграрку". За даними Держстату, за 10 місяців 2015 року Україна виробила промислової продукції на 1,35 млрд грн або $54 млн (ми рохраховували за курсом 24 грн за долар). Тобто вся промислова міць країни дорівнює показнику річної виручки концерну Caterpillar - найбільшого в світі виробника спецтехніки (екскаватори, трактори і т. Д.). З них металургія склала - майже $10 млрд. Це аналогічно виручці мережі готелів Hilton Worldwide.

Обсяг виробництва в сільському господарстві - 493 млрд грн, що трохи менше, ніж виручка французького продуктового концерну Danone. Виробництво продуктів харчування - 252 млр грн. А це майже в два рази менше, ніж світові продажі шоколадок, кава і т. П. У Kraft Foods Group.

Як виглядала б Україна, якби вона була корпорацією - фото 1

Вище карта регіонів країни за обсягами промислового виробництва (основа ВВП, хоча є ще інші галузі економіки - торгівля, транспорт, фінансовий сектор) і як їх могли б замінити високотехнологічні компанії світу. Але при однаковій виручці бізнесу випливає, що вартість таких компаній в десятки разів більша, ніж сировинних виробництв, з яких в основному і складається українська промисловість.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.