Як спекулянти заробляють мільйони на падінні гривні

Протягом тижня спекулянти заробляють десятки мільйонів на падінні гривні
Depo.Гроші
22 жовтня 2015 09:39
ФОТО: depo.ua
Як спекулянти заробляють мільйони на падінні гривні
Як спекулянти заробляють мільйони на падінні гривні

За останні два дні долар став коштувати на півтори гривні дорожче (вчора можна було продати за 23,7). Те, що мовчить Нацбанк і його видатний керівник зрозуміло - вона вважає, що економічне дно ми пройшли, а за курс валют банк взагалі не відповідає.

Важливіше інше - про це переважно мовчить і населення. Чому воно мовчить? Відповідь тут теж проста - у людей майже нема грошей для купівлі валюти.

А тепер трохи статистики. Насправді, протягом останнього часу є низка об'єктивних факторів для незначної девальвації валюти. Найпростіші з них - вибори (за найскромнішими підрахунками вкинуто 2 млрд грн) і початок виплати вкладникам банків, які поклала Гонтарева. Окрім того, притік валюти скоротився - аграрії стали менше заводити валюти, інші експортні галузі і так мало що заводять.

Є й непрямі важелі впливу - податкова протягом останніх днів різко активізувала боротьбу з обнальними центрами і в країні фактично неможливо зараз обналити будь-які суми. При цьому останні виборчі тижні передбачають достатньо великі проплати, які в багатьох штабах частково загальмувалися (будемо сподіватися, що боротьба з обнальними схемами буде такою ж ефективною і в майбутньому).

Все це не може не тиснути на курс гривні, особливо, якщо зважити на те, що НБУ свідомо йде на те, щоб обмежити продаж валюти на міжбанку (вчора, до прикладу, дірка склала близько 50-60 млн доларів).

Як довго триватиме цей процес? Очевидно, кілька днів. Чи є інструменти для того, щоб призупинити падіння вже сьогодні і не сіяти паніку? Безумовно є, і вони не потребують великих ресурсів. Насправді сьогоднішній і завтрашній день будуть визначальними - якщо гривня продовжить падіння, можна не сумніватися, що це частково спланована акція на якій хтось заробить кілька десятків мільйонів доларів. Тим більше, що всі розуміють, що гривня все одно за кілька днів відкотиться назад до 22-22,5 за долар. Попереду приїзд місії МВФ і ніхто не буде нагліти, розхитуючи ситуацію на кілька тижнів.

Більше економічних новин читайте Depo.Гроші