Як "права рука" Гонтаревої таємно "вирішувала питання" з бізнесменами (АУДІО)

В Інтернеті виклали записи розмов заступника голови НБУ - "правої руки" Валерії Гонтаревої
Depo.Гроші
11 листопада 2016 11:16
ФОТО: depo.ua
Як "права рука" Гонтаревої  таємно "вирішувала питання" з бізнесменами (АУДІО)
Як "права рука" Гонтаревої таємно "вирішувала питання" з бізнесменами (АУДІО)

На цих записах жіночий голос, схожий на голос Рожкової, обіцяє представникам "Платинум Банку" Дмитру Зінкову, Григорію Гуртовому і Борису Кауфману "намагатися проштовхувати потрібні рішення і домовлятися", передає Depo.ua  з посиланням на Vlasti.net.

За даними цього ресурсу, який оприлюднив аудіозаписи переговорів, саме Рожкову Національна поліція підозрює в доведенні до банкрутства банку "Михайлівський", 15 тисяч вкладників якого в результаті залишилися без грошей.

Згідно з матеріалами слідства, Рожкова у змові з бізнесменом Борисом Кауфманом та радником голови правління "Платинум Банку" Дмитром Зінковим, користуючись своїм службовим положенням спочатку змусила акціонерів банку "Михайлівський" його продати. А потім   "закрила очі" на операції з виведення з банку активів майже на 1 млрд. гривень.

За версією слідства, крадіжка цих грошей "Михайлівського" була здійснена через рахунки "Платинум Банку", де Рожкова раніше працювала на посаді голови правління.

Сама Рожкова свою причетність до афери заперечує, як заперечує і тісні зв'язки з Кауфманом, Зінковим і "Платинум Банком". А після проведеного обшуку в її будинку, вона стверджувала: "Мене намагаються пов'язати з цими оборудками, тому що я працювала в "Платинум Банку" і знайома з Зінковим".

Однак, як зазначає видання, в її коментарі є один цікавий факт - як стверджує Рожкова, під час обшуку у неї вилучили мобільний телефон, "але там нічого немає". Між тим, джерела видання стверджують, що він був необхідний слідству для верифікації аудіоперехоплень розмов Рожкової з її "партнерами" - вищезгаданими замовниками банкрутства банку "Михайлівський" Борисом Кауфманом і Дмитром Зінковим.

Як зазначає видання, аудіозаписи можуть підтверджувати тісний зв'язок Рожкової з Кауфманом-Зінковим, ручне регулювання в цілях зазначених осіб, а також активне використання службового становища чиновника НБУ для лобіювання інтересів "Платинум Банку", що належить їм,  - у порушення всіх моральних і етичних норм, а також закону "Про протидію корупції".

На першому аудіо голос , схожий на Рожкову обговорює з Зінковим врегулювання боргів Фінбанку (належить А. Грановському, партнеру Б. Кауфмана) перед "Платинум Банком". Зінков каже, що до наступної весни не зможе надати будь-які документи про врегулювання, але сподівається на те, що Фінбанк буде куплений Альфа-банком. Рожкова обіцяє врегулювати це питання всередині НБУ, і допомогти Зинкову обійтися без підтверджувальних документів. Згадуються співробітники Нацбанку, з якими буде вирішуватись питання".

На другому аудіо Зінков просить Е. Рожкову провести через правління рішення про зниження нормативу миттєвої ліквідності Н4, який за інструкціями НБУ для ощадних банків (з високою часткою вкладів населення) не повинен бути менше 30%. Це рішення необхідно Зінкову для того, щоб з "Платинум Банку"  був знятий статус "проблемного" – але оскільки  приймати його лише в інтересах ПТБ складно, то обговорюється зниження нормативів для всіх "ощадних банків".

На третьому записі Д. Зінков інформує Е. Рожкову про зустріч з директором департаменту управління ризиками НБУ  Будником, який підняв питання низької процентної ставки за кредитами, які "Платинум Банк" видав свому власнику - Б. Кауфману. Будник вимагає, щоб ставка була піднята з 1-2% річних (депозити ПТБ залучає під 23% річних) до ринкового рівня. Рожкова обіцяє домогтися, щоб ця задача була прописана для банку як зобов'язань на майбутнє, щоб Кауфман не платив більше. Обговорюють неформальну зустріч Рожкової і Кауфмана.

Далі Д. Зінков повідомляє Е. Рожковій про те, що сидить разом з Р. Гуртовим і Б. Кауфманом. У свою чергу Рожкова повідомляє їм про готовність НБУ заради ПТБ внести зміни до інструкції Нацбанку 306, яка не дозволяє затвердити Гуртового в якості власника "Платинум Банку", бо ПТБ Холдинг, через який Гуртовий оформив власність на ПТБ - має збитки. Банкіри просять високопоставленого чиновника НБУ "підійти до них на каву".

Наступного запису Е. Рожкову з телефону Д. Зінкова набирає Б. Кауфман. Він запитує, чи Рожкова лобіювати на правлінні НБУ рішення, за яким "Платинум Банк" зможе закласти в НБУ валютні депозити своїх клієнтів, щоб отримати під них гривневе рефінансування. Рожкова каже, що це нереально, так як дане забезпечення не прописано в нормативних документах НБУ. Але якщо вийде «це пробити», то валюту доведеться перевести на рахунок в НБУ - що, очевидно, не влаштовує Кауфмана.

Також Д. Зінков повідомляє Е. Рожкової, що зустрічався з Т. Лойченко, керівником департаменту супроводження кредитів НБУ (підпорядковується заступник голови НБУ О. Чурию). Лойченко пообіцяла йому сприяння та зустріч з директором департаменту управління ризиками НБУ В. Будніком. Будник повинен висловити свої побажання до застав, які ПТБ запропонує для отримання рефінансування НБУ. Ці побажання Лойченко обіцяє передати Зинкову. Обговорюється можливість призначення в ПТБ Дмитра Дребота і його "схемні операції". Також говорять про особисті стосунки між собою.

Е. Рожкова "зливає" Д. Зінкову інформацію про внутрішніх рішеннях НБУ по підготовці до кредитного комітету на якому буде вирішуватися питання про виділення рефінансування ПТБ. Обговорюються оцінки застав, як їх оформити, щоб отримати більше грошей. Рожкова визнає, що "ПТБ в жопі", але при цьому "обіцяє намагатися".

Також Е. Рожкова і Д. Зінков обговорюють, що у Гуртового немає джерела походження коштів для прозорого формування статутного капіталу "Платинум Банк". Немає таких джерел і у Кауфмана. Гуртовий найняв ICU для оформлення документів у відповідності з нормами НБУ, але це не вирішує проблему. Рожкова звертає увагу на те, ПТБ п'ять років збитки, тому збільшення капіталу потрібно робити через фінансову допомогу акціонерів, так як в цьому випадку не потрібно підтверджувати джерела походження коштів. При цьому чиновник НБУ рекомендує Зінкову, як не платити НБУ відсотки за користування стабілізаційним кредитом, і не заплатити державі 20-30 млн грн. "Я подумаю як все це крутити", закінчує розмову Рожкова.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<