Як працюватиме програма допомоги переселенцям та атошникам в купівлі житла

Закон №4550 передбачає, що держава сплачує половину вартості придбаного чи побудованого житла

Про це повідомляє "Експрес" з посиланням на юриста-аналітика ГО "Юридична сотня" Станіслава Івасика, передає Depo.ua.

Цей закон вніс зміни до статті 4 чинного закону "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва", якою передбачено можливість для всіх громадян України взяти участь у програмі за принципом - 70% вартості житла вносить учасник програми, 30% - держава.

Наразі якигось окремого механізму не прописано. Тож алгоритм дій такий же, як і за формулою 70 на 30. Треба перебувати на квартирному обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов. Потрібно подати низку документів, а це довідка про перебування на квартирному обліку, копія паспорта, посвідчення, довідка про склад сім'ї тощо. Передбачено і довідку про право на участь у програмі доступного житла, яку також треба отримати у виконкомі. Її роль, до речі, досі не зрозуміла, оскільки законодавством визначено, що право на участь у програмі мають ті, хто перебуває на квартирному обліку.

Потрібна й довідка про доходи. Учасниками програми можуть стати тільки особи, середньомісячний грошовий дохід яких разом з членами їхніх сімей з розрахунку на одну особу не перевищує п'ятикратного розміру середньомісячної зарплати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату. Для кожного регіону ця сума інша. Наприклад, для Києва вона становить: 11 094 гривень х 5 = 55470 гривень на особу. Усі ці документи подають до регіонального управління Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Там особу ставлять на чергу. Є нюанси з вибором житла за площею і вартістю. Річ у тім, що програма фінансується в межах певної площі й певної вартості. Зокрема, передбачено, що держава оплатить половину вартості житла з розрахунку 21 квадратний метр на особу плюс 10,5 квадратного метра на сім'ю. Стосовно вартості, то вона не повинна перевищувати граничну вартість квадратного метра загальної площі житла, встановленого постановою Кабміну. Для Києва ця сума становить, скажімо, 7990 гривень. Звичайно, можна підшукати житло більше та дорожче, але державна підтримка буде надана в межах цих площ та сум. Також є перелік забудовників та банків, з якими фонд має угоду і тільки в них можна вибирати житло та оформлювати кредити на його купівлю. - Статус учасника бойових дій вже мають 250 тисяч бійців АТО, переселенців - 1,7 мільйона. Нехай не всі вони потребують поліпшення житлових умов і скористаються програмою, але чи є на неї відповідне фінансування? - Так, тут є проблема. Річ у тім, що програму сприяння молодіжному будівництву припинили фінансувати ще в 2014 році, і на цей рік гроші у держбюджеті на неї знову не закладено. Є варіант, що органи місцевого самоврядування можуть дофінансовувати, але цих грошей, звичайно, буде замало. Тож, щоби цей закон не був популістським і реально допомагав людям, держава має передбачити під його реалізацію ще й кошти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme