Як нас "натягує" влада: необов'язкова терміновість вартістю в п'ять зарплат

Depo.ua розпочинає новий спецпроект, в якому ми будемо розповідати про те, як на нас наживаються державні "кровосісі"

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Як нас "натягує" влада: необов'язкова те…

Ви не дуже розбираєтесь у розрахунках, субсидіях та нормативних актах? Вам легше сплатити гігантську квитанцію або втричі переплатити, ніж відстоювати за черговою довідкою? Похід на прийом до чиновника визиває у вас підвищення тиску?

Тоді ця рубрика для вас. Дізнавайтесь разом із нами, як не переплачувати гроші за державні послуги та діліться своїми історіями та перемогами.

А сьогодні перша історія – про реєстрацію праввласності та внесення змін до Державного реєстру. Ця процедура, необхідна, наприклад, коли ви купуєте квартиру і маєте внести зміни про зміну власника в електронний реєстр, тепер це коштує п'ять мінімальних заробітних плат, тобто 6 890 гривень!

Дійсно, з 1 січня 2016 року змінилася вартість адміністративного збору за державну реєстрацію права на нерухоме майно. Державна реєстрація права власності, оформлена протягом двох годин, коштує п'ять мінімальних зарплат.

Але ніхто вам не каже, що необхідність сплачувати такі великі гроші є тільки в тому випадку, якщо вам потрібно провести реєстрацію терміново, протягом двох годин.

Якщо ви можете почекати 24 години, за державну реєстрацію права власності (крім випадків державної реєстрації права власності на підприємство, як єдиний майновий комплекс) треба буде сплатити вже дві мінімальні заробітні плати.

Прочекаєте дві доби і та ж сама послуга коштуватиме одну зарплату.

А якщо почекати п'ять діб, то за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно доведеться сплатити лише 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.

Тобто, варто почекати лише 5 днів і два рази з'їздити у контору, щоб зекономити майже сім тисяч гривень.

Як нас

Крім цього, звільняються від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав:

1) фізичні та юридичні особи - під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному цим Законом;

2) громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

3) громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;

4) громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;

5) інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

6) інваліди I та II груп;

7) Національний банк України;

8) органи державної влади, органи місцевого самоврядування;

9) інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстрації прав.

І от вам ще корисні посилання:

Новий закон "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" 

Відомості про розмір плати за проведення державної реєстрації прав та внесення змін до записів Державного реєстру прав

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme